او در ۴ بازی ۶ گل به ثمر رسانده و همچنان بهترین گلزن جام ملت‌های آسیاست. او در دقیقه ۷۷ بازی با اردن گل دوم تیمش را به ثمر رساند و به دلیل خوشحالی طولانی با کارت زرد دوم علیرضا فغانی، داور بازی، روبرو شد.

خسوس کاساس، سرمربی تیم ملی عراق، در گفتگو با مارکا در مورد اخراج ایمن حسین گفته است: «خوشحالی گل اول اردن یک دقیقه و ۲۵ ثانیه طول کشید. داور زرد دوم را پس از یک دقیقه و ۱۰ ثانیه به بازیکن ما نشان داد.

در تورنمنتی مانند این، اخراج باید یک چیز جدی باشد. به‌خصوص زمانی که شما معیارهایی برای سنجش موضوع دارید.»

پدرش را به قتل رساندند و برادرش را ربودند

متأسفانه آنچه در بازی با اردن اتفاق افتاد در مقایسه با آنچه حسین در زندگی خود از سر گذرانده است، چیزی نیست. مهاجم عراق در منطقه‌ای تحت کنترل داعش بزرگ شد که بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ هدف بمباران کشورهای ائتلاف بین‌المللی علیه داعش بود.

موارد بسیار بیشتر و متأسفانه بسیار بدتری وجود دارد. پدرش که یک افسر ارتش عراق بود، در جریان حمله القاعده به بغداد در سال ۲۰۰۸ به قتل رسید. برادرش هم که یک نیروی پلیس محلی بود، ربوده شده و طبق گفته خود حسین، هنوز سرنوشت او نامشخص است.

او در مصاحبه‌ای قبلا گفته بود: «هیچکس واقعاً نمی‌داند دقیقاً چه اتفاقی برای او افتاده است. این اولین داستان خانواده من نیست و احتمالاً آخرین هم نخواهد بود.»