گیلان شهر /به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام حسین اژدری با بیان اینکه ثبت‌نام برای حضور در راهپیمایی اربعین در سامانه «سماح» از ۲۸ تیر ماه مصادف با اول محرم آغاز شده است، اظهار داشت: بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت این ثبت نام تا ۲۵ صفر ادامه خواهد داشت.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه از ویژگی‌های ثبت‌نام برای راهپیمایی بزرگ اربعین امسال ایجاد امکان ثبت‌نام گروهی است، تصریح کرد: ثبت‌نام گروهی تا ۴۰ نفر امکان پذیر است.

مدیرکل حج و زیارت استان اصفهان با بیان اینکه اعزام به راهپیمایی اربعین از ۲۷ مرداد ماه مصادف با اول ماه صفر آغاز می‌شود، گفت: همه زائران باید در سامانه سماح ثبت نام کنند اما روش سفر آنها به صورت زمینی و یا هوایی به انتخاب خودشان خواهد بود.

وی با بیان اینکه اعتبار گذرنامه‌ای اربعین ۵ ساله خواهد بود، ابراز داشت: پدران می‌توانند برای فرزندان خود هم در نرم افزار پلیس من و هم حضوری درخواست گذرنامه ویژه اربعین بدهند.

حجت الاسلام اژدری با بیان اینکه سال گذشته ۲۴۶ هزار و ۹۳ نفر از استان اصفهان برای سفر اربعین اقدام کردند، ادامه داد: در این بین شهر اصفهان با ۱۴۸ هزار و ۵۷۳ نفر، خمینی شهر با ۲۰ هزار و ۳۸۳ نفر و نجف آباد با ۱۳ هزار و ۸۷۱ نفر بیشترین ثبت‌نامی را داشتند.