به گزارش گیلان شهر :خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه از حکم محاربه یکی دیگر از متهمان اعتراضات اخیر خبر داده است. این خبرگزاری مدعی شد:در پی ادعاهای مطرح شده درخصوص پرونده عرشیا تکدستان یکی از متهمان اعتراضات اخیر در شهرستان نوشهر، پیگیری‌های خبرگزاری میزان نشان می‌دهد این فرد لیدری جمعیت در میدان اصلی شهر را به عهده داشته و اقدامات مجرمانه قابل توجهی را انجام داده است.

براساس دادنامه صادره از سوی دادگاه انقلاب مازندران، محاربه و افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جرم به صورت گسترده علیه امنیت داخلی کشور و تخریب اموال به گونه‌ای که موجب اخلال شدید در نظم عمومی کشور، نا امنی و ورود خسارت عمده به اموال عمومی گردیده است، تخریب، ایجاد حریق و خرابکاری در اموال و تاسیسات مورد استفاده عمومی به منظور اخلال در نظم و امنیت جامعه و مقابله با حکومت اسلامی، تحریک برخی از شهروندان به ایجاد ناامنی و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی کشور از جمله اتهامات انتسابی به متهم تکدستان در پرونده است.

در نهایت پس از برگزاری جلسات دادگاه و اخذ دفاعیات متهم و وکیل وی، دادگاه عرشیا تکدست را به اتهام  افساد فی‌الارض و محاربه به اعدام محکوم کرده است.

رای صادره قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است.