محمود قاسم نژاد افزود: برنامه‌ها به این شکل است که قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای سفرها دستورالعمل‌هایی تهیه می‌کند که هفته آینده ابلاغ شده و در سراسر کشور اجرا می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: در آزمون‌های استخدامی ضرورت رعایت دستوالعمل‌های بهداشتی بسیار اهمیت داشته و در سایه رعایت آن‌ها می‌توانند این آزمون‌ها را برگزار کنند.

قاسم‌نژاد بیان کرد: برای خریدهای عید کنترل‌های شدیدی صورت می‌گیرد و اتاق اصناف استان‌ها وظیفه نظارت بر این موضوع را دارند.

وی اظهار داشت: هر ساله مراسم اعتکاف با خیل عظیمی از علاقه‌مندان برگزار می‌شد که امسال بنابر ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا این مراسمات مذهبی برگزار نمی‌شود.

جانشین رئیس ستاد مقابله با کرونا در گیلان تصریح کرد: فعالیت مشاغل مختلف مانند دستفروشان نیز شامل ابلاغیه دستورالعمل‌های ستاد ملی کرونا می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان افزود: در ۳ استان شمالی گیلان، مازندران و گلستان و شهرهای مشهد، شیراز، کیش، قشم، اصفهان، بندرعباس، بوشهر و نیز شهرهای زرد استان‌ها برای تعطیلات نوروزی محدودیت‌های تردد اعمال می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس مصوبات استانی موظف هستیم کنترل محدودیت‌ها را در گیلان تشدید کنیم گفت: اکنون ورود به شهرهای شمالی گیلان محدودیت دارد و زمان اجرای تردد شبانه در شهرها نیز از ساعت ۹ شب تا ۳ بامداد اعمال می‌شود.

گفتنی است امروز دکتر ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم از ورود کرونای انگلیسی به گیلان خبر داد و گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن عمومی استان ۲۰ درصد کاهش یافته است. وی افزود: این بیماری سنین پایین را بیشتر درگیر کرده و مرگ و میر آن نیز بیشتر است و اکنون نگرانی ما شیوع این بیماری در سراسر استان گیلان است.