• امروز : چهارشنبه - ۷ آبان - ۱۳۹۹
  • برابر با : 12 - ربيع أول - 1442
  • برابر با : Wednesday - 28 October - 2020
1
لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹؛

ایران ۳ – ایتالیا ۱ / شروع فوق العاده شاگردان کولاکوویچ با طلسم شکنی در نخستین بازی

  • کد خبر : 11159
  • ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۰
ایران ۳ – ایتالیا ۱ / شروع فوق العاده شاگردان کولاکوویچ با طلسم شکنی در نخستین بازی
تیم‌های ملی والیبال ایران و ایتالیا در نخستین دیدار رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ امروز به مصاف یکدیگر رفتند.

به گزارش گیلان شهر ، تیم‌های ملی والیبال ایران و ایتالیا در نخستین دیدار رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ و در دیدار افتتاحیه آن از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران در شهر جیانگمین چین  به مصاف یکدیگر رفتند این دیدار در حالی برگزار شد که دو تیم پیش از سابقه ۲۰ رویارویی داشتند که سهم ایران از آن‌ها ۶ برد بود.  

تاریخچه رویارویی ایران و ایتالیا

قهرمانی جهان ۱۹۷۰: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
قهرمانی جهان ۲۰۰۶: ایران ۱ – ایتالیا ۳ 
انتخابی المپیک ۲۰۰۸: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
قهرمانی جهان ۲۰۱۰: ایران ۲ – ایتالیا ۳ 
جام جهانی ۲۰۱۱: ایران ۱ – ایتالیا ۳ 
لیگ جهانی ۲۰۱۳: ایران ۳ – ایتالیا ۲ 
لیگ جهانی ۲۰۱۳: ایران ۲ – ایتالیا ۳ 
جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۳: ایران ۳ – ایتالیا ۲ 
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – ایتالیا صفر 
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران ۳ – ایتالیا ۱ 
لیگ جهانی ۲۰۱۴: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
قهرمانی جهان ۲۰۱۴: ایران ۳ – ایتالیا ۱ 
جام جهانی ۲۰۱۵: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
لیگ جهانی ۲۰۱۶: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
المپیک ۲۰۱۶: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
لیگ جهانی ۲۰۱۷: ایران صفر – ایتالیا ۳ 
جام قهرمانان بزرگ جهان ۲۰۱۷: ایران ۳ – ایتالیا ۲ 
لیگ ملت‌های ۲۰۱۸: ایران صفر – ایتالیا ۳

////ایران ۰ - ایتالیا ۰ / گزارش لحظه به لحظه

ست اول / ایران ۲۰ – ایتالیا ۲۵

دیدار دو تیم در حالی در ست نخست آغاز شد که شاگردان کولاکوویچ شروع خوبی داشتند. البته ایتالیای‌ها بازی خوبی به نمایش گذاشتند به طوری که در همان ابتدا بازی بسیار نزدیک و پایاپای پیگیری می‌شد. ایران با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، جواد معنوی نژاد، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) وارد زمین شد.

ایرانی نخستین امتیاز بازی را به دست آورد، اما وقت استراحت فنی اول با نتیجه ۸ بر ۵ به سود ایتالیا رقم خورد. ایرانی‌ها در ادامه کمی بی دقت عمل مکردند تا وقت استراحت فنی دوم با نتیجه ۱۶ بر ۱۳ به سود ایتالیا ثبت شد.لاجوردی پوشان در ادامه این ست هم نمایش خوبی داشتند بی دقتی در برخی سرویس‌ها و ضربات آخر باعث شد تا در پایان این ست ایتالیایی‌ها با نتیجه ۲۵ – ۲۰ برنده باشند

آنتونوف و نلی برای ایتالیا و غفور و معنوی نژاد برای ایران در ست نخست امتیاز های زیادی به دست آوردند.

ایران ۰ - ایتالیا ۱ / گزارش لحظه به لحظه

ست دوم / ایران ۲۵ – ایتالیا ۲۳ 

ایتالیایی‌ها که در ست دوم هم تغییرانی داشتند بازی بهتری را به نمایش گذاشتند و در همان ابتدا با نتیجه ۸ – ۳ از کشورمان جلو افتادند.جیانلی پاسور ایتالیایی‌ها در این ست نمایش خوبی داشت و به واسطه عملکرد خوب فنی و قد بلندی که داشت امتیاز‌های زیادی از شاگردان کولاکوویچ گرفت.

نمایش ایرانی ها، اما در ادامه بهتر شد، دفاع خوب، ضربات سرعتی و سرویس‌های عالی در میانه این ست اختلاف را به ۲ امتیاز رساند، اما در نهایت این ایتالیایی‌ها بودند که بات نتیجه ۱۶ – ۱۳ پیش افتادند.

لاجوردی پوشان در این ست بیشترین توانشان روی دفاع تور بود و به خوبی این کار انجام می‌شد. اما باز هم این کار کافی نبود تا عملکرد خوب شاگردان کولاکوویچ در سرویس‌ها ودفاع در این ست بسیار تاثیر گذار باشد و بازی به تساوی کشیده شود.

دو تیم بازی بسیار نفسگیر و نزدیکی را در امتیاز‌های پایانی به نمایش گذاشتند به طوری که تیم ایران با نتیجه ۲۳ – ۲۲ از حریفش پیش افتاد.سرمربی ایتالیایی‌ها در این ست کمی نگران بود و با استرس بالایی بازی را زیر نظر داشت. بازی در لحظات پایانی حتی به امتیاز ۲۴ – ۲۳ به سود ایران رسید و استراحت گرفته شد. ایتالیایی‌ها که در ست نخست بازی خوبی را به نمایش گذاشتند و در این نیمه هم در بیشتر زمان‌ها بازی زیبایی را به نمایش گذاشته بودند در نهایت ۲۵ – ۲۳ باختند.

ایران ۱ - ایتالیا ۱ / گزارش لحظه به لحظه

ست سوم / ایران ۲۵ – ایتالیا ۲۳

ست سوم دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و ایتالیا هم بسیار جذاب و زیبا دنبال شد به طوری که ملی پوشان ایرانی باز هم توانستند کار حریفشان را سخت کنند.

شاگردان کولاکوویچ همچنین نخستین تیمی بودند که به امتیاز ۸ رسیدند و در ادامه کار هم نمایش خوبی داشتند تا در میانه‌های این ست ایتالیایی‌ها و باز هم جیانلی توانستند با حملات سرعتی و با برنامه خود به جریان بازی بازگردند و حتی از کشورمان پیش بیافتند.

جدال دو تیم، اما در این ست از آن جایی حساس‌تر شد که هر دو در امتیاز ۱۷ با هم برابر شدند و سرمربی ایران یک وقت استراحت گرفت.فیاضی در این ست نمایش خیره کننده‌ای در سرویس‌ها و دفاع داشت و توانست شرایط خوبی را ایجاد کند.

جدال نفسگیر دو تیم بعد از امتیاز ۱۷ به قدری بود که دو تیم تا ثبت امتیاز ۱۹ دو مرتبه تقاضای بازینی امتیاز‌ها را دادند.با این حال همانند ست دوم مسابقه باز هم این ایرانی‌ها بودند که با نمایش عالی خود حریف را مجبور به شکست کردند و در نهایت با نتیجه ۲۵ – ۲۳ به برتری رسیدند.

ایران ۲ - ایتالیا ۱ / گزارش لحظه به لحظه

ست چهارم / ایران ۲۵ – ایتالیا ۲۳

ست چهارم این دیدار در حالی آغاز شد که ایتالیایی‌ها برای جبران به میدان آمدند و خیلی زود هم توانستند با ایرانم فاصله هم بگیرند و با ۵ امتیاز اختلاف با نتیجه ۸-۳ به وقت اضافه اول بروند.

اما شاگردان کولاکوویچ با استفاده از تجربه‌های قبلی کم کم به شرایط بازی برگشتند و در امتیاز‌های میانی فاصله شان را به حریف زیاد کردند به طوری که ایران در لحظات پایان با نتیجه ۲۰ – ۱۸ پیش بیافتد.

این، اما پایان کار نبود و ایتالیایی‌ها که در لحظات پایانی تحت فشار بودند توانستند اختلافشان را کمتر کن، اما باز هم این ایرانی‌ها بودند که همانند دو ست قبلی توانستند ۲۵ – ۲۳ برنده باشند

بدین ترتیب شاگردان کولاکوویچ در نخستین دیدارشان در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال موفق شدند برای هفتمین بار ایتالیا را شکست دهندو طلسم نبردن در دیدار نخستشان در این رقابت‌ها را بشکنند.

ایران ۳ - ایتالیا ۱ / شروع فوق العاده شاگردان کولاکوویچ با طلسم شکنی در نخستین بازی


 

لینک کوتاه : http://gilanshahr.ir/?p=11159

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.