گیلان شهر : یک سایت اصولگرا با اشاره به سخنان اخیر سیدمحمد خاتمی با انتشار گزارشی نوشت: سخنان اخیر سید محمد خاتمی نه اصلاح‌طلبانه است و نه مناسب فردی است که روزگاری در رئیس‌جمهوری کشور بوده است. او اتهامات سنگینی به نظام می‌زند و شورای نگهبان را متهم به دزدی رأی مردم می‌کند؛ حرف‌هایی که کاملا متناسب اپوزیسیون‌هایی است که سال‌ها در فکر براندازی بوده‌اند. خاتمی حالا آشکارا همراه رادیکال‌ترین طیف‌های اصلاحات شده است و می‌کوشد مردم را به اصل انتخابات ناامید کند. البته گفته می‌شد او حربه‌ای سیاسی را به کار می‌برد و می‌خواهد برای انتخابات به نوعی امتیاز از نظام بگیرد اما اگر این هم باشد فرقی در اصل موضوع نمی‌کند؛ این خاتمی است که حرف می‌زند و این جامعه است که درباره حرف‌های او قضات می‌کند. سخنان اخیر سید محمد خاتمی کاملا در دسته اپوزیسیون تعریف می‌شود و هر هدف ثانویه‌ای داشته باشد، فرع بر اصل است.

گفتنی است سیدمحمد خاتمی هفته پیش  در دیدار با “شورای مرکزی کانون زندانیان سیاسی مسلمان قبل از انقلاب”، بار دیگر بر لزوم خوداصلاحی حاکمیت تصریح کرد که با این شیوه حکمرانی، هم اسلام، هم مردم و هم ایران زیان می کنند و لطمه های غیر قابل جبران می بینند.

وی با بیان اینکه طبقه متوسط موتور حرکت جامعه به سمت پیشرفت است، گفت: طبقه متوسط کجاست؟ بخشی به طبقه فرودست هل داده شده و بخشی دیگر مهاجرت کردند و بخشی هم که مانده‌اند گرفتار انواع مسایل هستند.

خاتمی ادامه داد: مردم که برده نیستند! آدمی را سرکار بیاورید که بتواند کار کند و جواب مردم را بدهد. اگر هم می‌گویید زور داریم و همین است که هست خب چرا به نام اسلام چنین می‌کنید؟