گیلان شهر :غلامرضا نوری قزلجه نماینده مجلس یازدهم، درباره درباره اظهارات برخی مسئولان و تریبون‌های کشور که دائما توپ مشکلات را در زمین مردم می‌اندازند و یا مردم را دعوت به قناعت بیشتر می‌کنند،‌ گفت: در مورد اخیر که اظهارات آقای مصباحی مقدم را داشتیم، ایشان نظرات متفاوتی داده است. چندماه قبل ایشان گفتند دولت اصلاً برنامه‌ای تا حالا نداده است و نمی‌دانیم برنامه‌اش چیست؟ امروز تمام قد دفاع می‌کند و موضع‌شان در برابر عملکرد دولت مشخص نیست.

بخش هایی از گفت و گوی نوری قزلجه را در ادامه می خوانید:

  •  این دلایل و مواردی از این دست به نظر توجیه برای وضعیت نامطلوبی است که جریات سیاسی حاکم بر کشور درست کرده است. جریان سیاسی حاکم که یکدست هم هست، شرایطی را از نظر اقصادی و معیشتی در کشور به وجود آورده که به هیچ وجه قابل دفاع نیست. معتقدم جای عذرخواهی و تلاش برای رفع اشکالات و معضلات این‌که بگوییم مردم کمتر غذا بخورید و مثل ملت‌های دیگر باشید را به نظر هیچ‌کس نمی‌پذیرد.
  • نمی‌دانم چرا برخی می‌خواهند جامعه را عصبانی کنند، آیا می‌خواهند مردم از صندوق‌های رأی قهر کنند و به این خاطر مردم را عصبانی می‌کنند یا نظر دیگری دارند؟ من نمی‌دانم چرا می‌خواهند مردم را با برخی از صحبت‌ها عصبانی کنند؟
  • مسلم است برخی اظهارات و نوع برخورد مسئولان با مشکلات و ناکارآمدی‌ها فضای اجتماعی کشور را بدتر می‌کند، باید صادقانه با مردم برخورد کرد، اگر طیفی نتوانسته باید با شجاعت بگوید من نتواسته‌ام و توان ما هم همین بود. دیگر عذرهای بدتر از گناه چیزی را حل و مبرا نمی‌کند آن هم از سوی جریانی که وضع موجود را رقم زده و به اینجا رسانده است.
  • در سخت‌ترین و بدترین شرایط به نظرم برخورد صادقانه با مردم بهترین راهکار است و اگر امیدی وجود دارد، در همان برخورد صادقانه است.