مجیدی که در فصل اخیر با ثبت یک رکورد کم نظیر موفق شد تیم فوتبال استقلال را بدون شکست به عنوان قهرمانی لیگ برتر برساند، پس از آخرین بازی این تیم و بالا بردن جام قهرمانی اعلام کرد که قصد دارد از جمع آبی‌پوشان جدا شده و بار دیگر به امارات بازگردد؛ این بار به عنوان سرمربی. در نهایت هم اخباری مبنی بر سپردن سکان هدایت تیم اتحاد کلباء به مجیدی مطرح شد و حالا این باشگاه اماراتی رسماً این موضوع را تأیید و اطلاع‌رسانی کرد.

باشگاه اتحاد کلباء در این باره اعلام کرد: «مدیریت باشگاه فوتبال اتحاد کلباء بر اساس پیشنهاد کمیته فنی این باشگاه به سرپرستی محمد عبدالله الذابی، عیسی بوسیم مربی و عادل محمد، مشاور فنی، برای فصل آینده با فرهاد مجیدی سرمربی ایرانی قرارداد بست. مجیدی از اسفند ماه گذشته زیر ذره‌بین کمیته فنی بوده و نتایج و عملکرد فنی او به طور مداوم مورد پیگیری قرار گرفته تا در نهایت نظر روی او قطعی شده است».

این باشگاه همچنین با انتشار عکسی از مجیدی نوشت: «به قلعه ببر خوش آمدی».

عیسی بن‌هویدن، سخنگوی باشگاه فوتبال اتحاد کلباء در این باره اظهار داشت: فرهاد مجیدی سابقه برجسته‌ای دارد. همچنین علاوه بر مجیدی، در روزهای آینده اسامی چند بازیکن خارجی که تحت بررسی کمیته فنی قرار دارند نیز اعلام خواهد شد.