• امروز : پنج شنبه - ۲۰ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 11 August - 2022
1

ایران با انگلیس و آمریکا در جام جهانی هم گروه شد

  • کد خبر : 32352
  • 16 فروردین 1401 - 4:55
ایران با انگلیس و آمریکا در جام جهانی هم گروه شد

گیلانشهر :در نهایت بعد از چندین ماه انتظار، ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ فرا رسید. روزی که قرار است سرنوشت حریفان در جام جهانی قطر مشخص شوند و همه منتظر هستند که ببینند تیم ملی کشورشان در این دوره با چه تیم‌هایی هم‌گروه می‌شود. مراسم قرعه‌کشی مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت […]

گیلانشهر :در نهایت بعد از چندین ماه انتظار، ۱۲ فروردین ۱۴۰۱ فرا رسید. روزی که قرار است سرنوشت حریفان در جام جهانی قطر مشخص شوند و همه منتظر هستند که ببینند تیم ملی کشورشان در این دوره با چه تیم‌هایی هم‌گروه می‌شود. مراسم قرعه‌کشی مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از ساعت ۲۰:۳۰ به وقت ایران در دوحه آغاز شد.

جیانی اینفانتینو در مراسم قرعه‌کشی جام جهانی تاکید کرد که این دوره بهترین و زیباترین دوره جام جهانی خواهد بود. از همه مردم قطر و مسئولان برگزاری رقابت‌ها تشکر می کنم. فوتبال وظیفه دارد که مردم را کنار هم جمع کند و این وظیفه فوتبال است. پیام ما به همه رهبران جهان این است که لطفا جنگ‌ها را متوقف کنید و به صلح روی بیاورید.

گروه‌بندی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

گروه A

قطر – هلند – سنگال – اکوادور

گروه B

انگلیس – آمریکا – ایران – پلی‌آف اروپا (برنده ولز-اوکراین/اسکاتلند)

گروه C

آرژانتین – مکزیک – لهستان – عربستان

گروه D

فرانسه – دانمارک – تونس – پلی‌آف اول (برنده امارات/استرالیا-پرو)

گروه E

اسپانیا – آلمان – ژاپن – پلی‌آف دوم (برنده نیوزیلند-کاستاریکا)

گروه F

بلژیک – کرواسی – مراکش – کانادا

گروه G

برزیل – سوییس – صربستان – کامرون

گروه H

پرتغال – اروگوئه – کره‌جنوبی – غنا

سیدبندی جام جهانی ۲۰۲۲

سید یک: قطر، برزیل، بلژیک، فرانسه، آرژانتین، انگلیس، اسپانیا، پرتغال

سید ۲: آلمان، هلند، دانمارک، سوئیس، اروگوئه، کرواسی، مکزیک، آمریکا

سید ۳: سنگال، ایران، ژاپن، صربستان، لهستان، کره جنوبی، مراکش، تونس

سید ۴: کانادا، کامرون، اکوادور، عربستان، غنا، ۳ تیم صعود کننده از پلی‌آف

* فرآیند قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲ به چه صورت است؟

قطر به عنوان میزبان و یکی از تیم‌های سید نخست، در گروه A قرار گرفته است. ابتدا هفت تیم سید نخست به ترتیب انتخاب می‌شوند و در گروه‌های B تا G قرار می‌گیرند. در ادامه دو قرعه‌کشی برای بقیه تیم‌ها صورت می‌گیرد. در یک گلدان اسم تیم‌ها قرار گرفته و در گلدان دیگر نام گروه‌ها. بر این اساس که ابتدا نام یک تیم از گلدان برداشته می‌شود و در ادامه گروهی که آن تیم قرار است در آن قرار گیرد انتخاب می‌شود.

همچنین غیر از قاره اروپا، بقیه قاره‌ها نمی‌توانند بیش از یک نماینده در هر گروه داشته باشند. اروپا نیز حداکثر دو تیم برای هر گروه خواهد داشت. بر همین اساس تیم ملی ایران با تیم‌های قطر، عربستان، کره جنوبی و ژاپن هم‌گروه نخواهد شد. همچنین تیم‌های دیگر سید سه یعنی تیم‌های سنگال، صربستان، لهستان، مراکش، تونس و برنده پلی آف (پرو-استرالیا/امارات)، با ایران روبرو نخواهند شد.

به عبارت دیگر تیم ملی ایران با ۱۰ تیم از ۳۲ تیم جام جهانی روبرو نمی‌شود و از بین ۲۲ تیم باقی مانده حریفان ایران مشخص می‌شوند.

واکنش‌ها، اظهار نظرها و اخبار حاشیه‌ای از قرعه‌کشی بیست و دومین دوره جام جهانی از جمله این گزارش‌ها خواهد بود. گزارش‌ها از بالا به پایین به ترتیب از جدیدترین تا قدیمی‌ترین رویداد تنظیم شده است.

۲۱:۱۰

افرادی که باید گوی‌ها را از داخل گلدان‌ها خارج کنند، به روی صحنه آمدند. علی دایی، اسطوره فوتبال ایران به عنوان چهارمین نفر به روی صحنه آمد.

۲۱:۰۰

دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی جام قهرمانی را وارد سالن محل برگزاری رقابت‌ها کرد و گفت: کسب قهرمانی در جام جهانی چه به عنوان بازیکن و چه به عنوان مربی احساس فوق العاده ای است.

۲۰:۳۰

مراسم به صورت رسمی آغاز شد.

۱۹:۲۵

اروه رنار سرمربی تیم ملی فوتبال عربستان ابراز امیدواری کرد هواداران عربستانی زیادی در طول جام جهانی به قطر بیایند و این تیم نیز به لطف حضور تماشاگران عربستانی نتایج خوبی در جام جهانی ۲۰۲۲ کسب کند.

۱۹:۰۸

فرش قرمز مراسم پهن شده است و مهمان ها در حال ورود به سالن محل برگزاری قرعه کشی جام جهانی هستند.

سالن محل برگزاری قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲

۱۷:۱۵

دوحه ۱۱ سال بعد از کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲، میزبان مراسم قرعه کشی جام جهانی خواهد بود که تا ساعاتی دیگر برگزار می شود.

۱۶:۳۲

ریکاردو کاکا هافبک سابق تیم ملی برزیل که در قطر حضور دارد درباره شرایط برزیل در این دوره از رقابت‌ها گفت: ما به تازگی مرحله مقدماتی را به پایان رساندیم و در صدر جدول قرار گرفتیم. کار بسیار خوبی با تیته به پایان بردیم. برزیل ترکیب خیلی خوبی در اختیار دارد و به نظر من یکی از مدعی‌های جدی قهرمانی است.

گرت ساوت گیت، سرمربی تیم ملی فوتبال انگلیس تاکید کرد که انگلیس در میان گروهی از تیم‌های منتخب است که می‌توانند جام جهانی را برنده شوند اما برای کسب افتخار در قطر باید شرایط بسیار خوبی داشته باشند.

۱۴:۴۵

سایت آرژانتینی infobae در گزارشی بررسی کرده است چرا گروه B مناسب ترین گروه برای تیم های مدعی است. با توجه به حضور قطر در گروه یک، اگر تیمی در گروه B به عنوان تیم اول گروه یا تیم دوم شناخته شود، در مرحله بعد حریفان ساده تری خواهد داشت چرا که تیم های صعود کننده گروه های A با B بازی خواهند کرد و با توجه به پایین بودن کیفیت تیم های گروه اول رقابت ها، تیم های صعود کننده گروه B شرایط بهتری در یک هشتم نهایی خواهند داشت.

۱۴:۳۰

گوی های قرعه کشی در حال آماده شدن هستند تا داخل گلدان های مرتبط قرار گیرند. ۲۹ تیم از ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی مشخص هستند و ۳ تیم دیگر در خرداد در بازیهای پلی آف به جام جهانی راه خواهند یافت.

۱۴:۰۰

لوتار ماتئوس (آلمان)، کافو (برزیل)، عادل احمد (قطر)، علی دایی (ایران)، بورا میلوتینوویچ (صربستان)، جی جی اوکوچا (نیجریه)، رباح ماجر (الجزایر) و تیم کیهیل (استرالیا) ۸ اسطوره‌ای هستند که قرعه‌کشی را انجام خواهند داد.

همچنین مهدی مهدوی کیا نیز از سوی فیفا به این مراسم دعوت شده است تا دو اسطوره فوتبال ایران در مراسم قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ حضور داشته باشند.

۱۳:۳۴

فاکس اسپورت گروه ایران را در جام جهانی قطر پیش بینی کرد و اعلام کرد تیم ملی ایران در گروه H با تیم های ملی فوتبال پرتغال، دانمارک و کامرون قرار خواهد گرفت. اگر این اتفاق رخ دهد تیم های ملی ایران و پرتغال برای سومین بار در جام جهانی برابر هم به میدان خواهند رفت. در سال ۲۰۰۶ جدال دو تیم با برتری دو بر صفر پرتغال به پایان رسید و در سال ۲۰۱۸ مصاف دو تیم برنده ای نداشت و با تساوی یک بر یک خاتمه یافت.

۱۳:۴۲

ایسنا در گزارشی ۸ ورزشگاه جام جهانی را بررسی کرده است.

۱۳:۰۵

سایت nieuwsblad بلژیک بر اساس نتایج یک کار آماری پیش‌بینی کرد که این تیم در جام جهانی با ایران هم‌گروه شود. در بررسی‌های این سایت مشخص شد که از بین تیم‌های سید ۳ جام جهانی، ایران به احتمال ۲۸ درصد، یکی از حریفان بلژیک در مرحله گروهی جام جهانی می‌شود.

۱۲:۰۶

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در واکنش به غیبت ایتالیا در جام جهانی برای دومین دوره پیاپی گفت دلش می‌خواهد بابت این اتفاق گریه کند.

۱۱:۴۹

یورگن کلینزمن ابراز امیدواری کرد که تیم ملی آلمان در این دوره بتواند به عنوان قهرمانی دست یابد. او شروع خوب در جام جهانی را مهم دانست و از اینکه آلمان و هلند به عنوان دو رقیب جدی در مرحله گروهی با هم روبرو نمی‌شوند ابراز خوشحالی کرد.

۱۱:۱۴

ساکرنت در گزارشی بر اساس معیارهایی اقدام به طبقه بندی تیم‌های حاضر در جام جهانی قطر کرده است؛ معیارهایی نظیر ترکیب ۱۱ نفره، نیمکت ذخیره ها، مربی، بهترین بازیکن، تاریخچه تیم، شرایط فعلی و ارزش بازار تیم مورد نظر برای این طبقه بندی لحاظ شده است.

در این رده‌بندی برزیل با ۶۲ امتیاز بالاتر از فرانسه ۶۱ امتیازی در رده نخست قرار گرفته تا یاران نیمار، بخت نخست قهرمانی در جام جهانی قطر محسوب شوند.

لینک کوتاه : https://gilanshahr.ir/?p=32352

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

free counter with statistics