وی با اشاره به اینکه تاریخ شیعیان و آزادیخواهان در عربستان بسیار دردآور است، افزود: یک حکومت خاندان سالار و به تعبیر امام «لعنت الله علیهم»، از تمام قواعد مردمسالاری و آزادی خود را تهی و بری کرده‌اند و به یک نظام سلطنتی مطلقه برگشته‌اند که رأی مردم در آن هیچ اثری ندارد و اساسا مردم هیچ نقشی در سیاست و زندگی خودشان ندارند؛ این نظام یک نظام بدوی است که با درآمدهای مفت نفتی در حال کار است.

سید حسن خمینی با اشاره به تناقض میان ادعای آزادیخواهی قدرت‌های غربی و بی‌تفاوتی آن‌ها نسبت به جنایات دولت عربستان، قطعه قطعه کردن روزنامه نگار عربستانی در سال‌های قبل توسط حکام سعودی را یادآور شد و تصریح کرد: اگر این اتفاق در هر جای دیگری از دنیا رخ می‌داد حتما به محکومیت‌های جدی می‌انجامید.

گویی در دنیا دفاع از ارزش‌ها را با می‌توان با پول از بین برد

وی ادامه داد: گویی در دنیا دفاع از ارزش‌ها را با می‌توان با پول از بین برد؛ چرا که وقتی کار به عربستان می‌رسد همه چشم‌ها بسته و ذهن‌ها شسته می‌شود، اما در مورد جاهای دیگر فریاد «واویلا» سرداده می‌شود؛ و این رفتار مصداق «کَلِمَهُ حَقٍّ یُرَادُ بِهَا الْبَاطِلُ» است. این مدعیانی که همیشه فریاد می‌زنند، چرا در جای دیگر ساکتند؟!

با رفتار خود آبروی اسلام را می‌برند

یادگار امام همچنین با اشاره به «گردن زنی» به عنوان نوع اعمال به شهادت رساندن جنایت اخیر در عربستان، یادآور شد: بی‌دلیل نبود که داعش از همین خاستگاه آمده بود و در حالی که فقط اسم آن‌ها به بدی شهرت یافته بود، گویی همه آن‌ها یک مسیر را می‌روند و با رفتار خود آبروی اسلام را می‌برند؛ این رفتارهای دین ستیزانه و حیثیتی که از اسلام می‌برند انسان را به یاد کارهایی می‌اندازند که از قدیم رایج بود.

وی در پایان گفت: این جنایت هولناک و شهادت حدود شهادت نفر از مسلمانان و شیعیان را محکوم می‌کنیم و لعن و نفرین عاملان این جنایت و مجازات آن‌ها را در این جهان از خداوند مسأله می‌کنیم.