وی در ادامه اظهار داشت: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در خصوص املاک علوی و آیین نامه ای مصوب شده از سوی هیأت امنای بنیاد، تصمیم به واگذاری این املاک به مردم از شهرستان های شرق استان، رودسر، لنگرود گرفته است.

خسروی ادامه داد: روند این واگذاری ها با توجه به شرایط حاکم در استان تاکنون کند پیش رفته است اما با ورود تیم های متخصص برای نقشه برداری، واگذاری و تشکیل پرونده درصدد تسریع در اجرای این روند خواهیم داشت.

مدیرکل اموال و املاک بنیاد مستضعفان استان گیلان در خصوص شرایط واگذاری این املاک گفت: شرایط واگذاری این املاک به این صورت است که افراد باید وضعیت معیشتی ضعیف داشته باشند و ملک دیگری جز این ملک واگذاری شده به نام آن ها نشده باشد، اما اگر وضعیت معیشتی متوسط رو به بالا باشد با ۵۰ درصد تخفیف از مبلغ کارشناسی شده میتوانیم ملک را در اختیارشان قرار دهیم.

وی در خصوص متراژ این املاک و زمین ها نیز به دیارمیرزا گفت: متراژ این زمین ها در محدوده شهرها ۲۵۰ مترمربع و در داخل روستاها ۵۰۰ متربع است.

خسروی در ادامه پیش بینی کرد: مجموعه ما علاوه بر ۶۰۰۰ پرونده واگذار شده، تا پایان سال چیزی حدود ۲۰۰۰ قطعه زمین را واگذار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بنیاد در حوزه های مختلف در حال فعالیت است، افزود: شرکت های متخلف بنیاد در سطح استان اعم از بانک سینا، بیمه سینا یا توسعه کارخانجات سیمان، شرکت زمزم یکی از چند قبیل فعالیت های ما در سازمان است.

وی در پایان گفت: فعالیت های ما مربوط به یک بازه زمانی خاص نیست و قطعا ادامه دار خواهد بود.دیار میرزا