سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی از برگزاری نخستین مرحله لیگ دوچرخه‌ سواری سرعت گیلان در این منطقه خبر داد و گفت: این مسابقات با حضور ۳۵ رکاب‌زن در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گزارش گیلان شهر از منطقه آزاد انزلی، امین افقی امروز ظهر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین مرحله “لیگ دوچرخه سواری سرعت گیلان” با حضور ۳۵ رکاب‌زن در بلوار کاسپین منطقه آزاد انزلی و در چهار رده سنی برگزار شد. 

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: این مسابقات با نام جام رمضان برگزار شده است و ورزشکارانی از رشت، انزلی، لنگرود، لاهیجان و سیاهکل در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در آن شرکت کردند.

وی تصریح کرد: در این دوره از مسابقات، “میلاد بخشی‌زاد” در رده سنی نوجوانان از بندرانزلی به مقام نخست دست یافت و “پویا حسینی” از رشت نیز نفر دوم شد و “محمدجواد ضامنی” از لنگرود نیز توانست به مقام سوم دست یابد.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به رده سنی جوانان افزود: در رده سنی جوانان نیز “حسین حسینی” از رشت رتبه نخست را کسب کرد و “محمدرضا مهدوی” از لنگرود و امیر بیات از رشت، به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را از آنِ خود کردند.

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی عنوان کرد: در رده سنی بزرگسالان نیز “ایمان خوشه‌چین” از رشت به رتبه نخست دست یافت و “امیر رمضان‌پور” از لنگرود و “علی لاجیزاد” از رشت به مقام دوم و سوم نائل آمدند.

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: در بخش پیشکسوتان نیز به ترتیب “کریم طالبی” از لنگرود، “شهریار صنعتی” و “هوشنگ امینی” هر دو از لاهیجان رده‌های نخست تا سوم مرحله لیگ دوچرخه‌سواری سرعت گیلان را کسب کردند.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: مسابقات دوچرخه سواری سرعت گیلان به میزبانی سازمان منطقه آزاد انزلی و با همکاری هیئت دوچرخه سواری استان گیلان و همراهی پلیس راهور و پلیس راه استان برگزار شد.

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: در پایان مسابقات، با حضور معاون فرهنگی و مدیران سازمان، مدیران هیئت دوچرخه سواری استان گیلان و فعالان حوزه ورزش از نفرات برتر تجلیل به‌عمل آمد.

افقی تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی به‌خاطر حمایت از رشته‌های مختلف ورزشی در استان گیلان اقدام به برگزاری دو دوره مسابقات دوچرخه سواری جام کاسپین و مسابقات استانی دوچرخه‌سواری کوهستان کرده است.

وی افزود: در بخش ایجاد و توسعه زیرساخت‌های ورزشی نیز پیست دوچرخه‌سواری کوهستان با رعایت استانداردهای جهانی در منطقه آزاد انزلی ساخته شد و همچنین برای توسعه ورزش دوچرخه سواری نیز، هیئت دوچرخه سواری در این منطقه با حمایت فدراسیون تشکیل شد.

مدیر روابط عمومی و بین‌الملل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به اینکه در سال گذشته از سوی هیأت دوچرخه سواری منطقه و استان گیلان، طرح استعدادیابی در سطح مدارس منطقه اجرا شد گفت: تیم دوچرخه سواری کوهستان گیلان در سال ۹۷ به رتبه دوم کشوری دست یافت.

سخنگوی سازمان منطقه آزاد انزلی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد انزلی برای دست یابی به جامعه توسعه یافته، شاخص ورزش همگانی و حرفه‌ای را به‌عنوان یکی از مهمترین مولفه‌ها در ارتقاء سطح سلامت و نشاط عمومی جامعه، در دستور کار خود دارد.

افقی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر علاوه بر توسعه زیرساخت‌های اقتصادی و صنعتی، نگاه ویژه‌ای به ایجاد امکانات ورزش حرفه‌ای و عمومی در سطح منطقه آزاد انزلی شده است گفت: همچنین میزبانی از مسابقات ملی و بین‌المللی نیز در تقویم کاری این منطقه قرار گرفته است.

انتهای پیام/ن