وزیر ورزش و جوانان با غیرقابل تحمل توصیف کردن حواشی های اخیر فوتبال از تشکیل پرونده قضایی در خارج از فدراسیون فوتبال در پی حواشی اخیر خبر داد.

به گزارش گیلان شهر ، مسعود سلطانی‌فر درباره حواشی اخیر به وجود آمده در هفته های پایانی لیگ برتر به ویژه در بازی تیم‌های پرسپولیس و سپاهان و همچنین بازی‌های تراکتورسازی، گفت: مشکلات اخیر به هیچ عنوان برای وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و سایر مسئولان قابل تحمل نیست.

وی ادامه داد: طبیعتا حساسیت ‌هایی هر ساله در هفته ‌های پایانی لیگ برتر برای کسب عنوان قهرمانی، کسب سهمیه آسیا و در پایین جدول برای سقوط وجود دارد که این حساسیت‌ها به هیچ عنوان نباید موجب رفتارهای ناهنجار شود.
وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: بحث تامین امنیت بر اساس چارچوب اختیارات به عهده شورای تامین و نیروی انتظامی است و مسائل انضباطی تیم‌ ها و ورزشکاران نیز از اختیارات فدراسیون فوتبال در قالب کمیته انضباطی و کمیته اخلاق است.
وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته همه اتفاقات ثبت و ضبط شده و پرونده ‎های قضایی در خارج از فدراسیون فوتبال و پرونده ‌هایی در درون فدراسیون تشکیل شده که در حال حاضر نیز مجازات‌ ها و محرومیت‌ های اولیه صادر شده و به محض وصول گزارشات نهایی حتما احکام تکمیلی بدون تعارف صادر می‌شود.
وزیر ورزش و جوانان همچنین گفت: با هرکس که مخل امنیت و نظم ورزشگاه ‌ها است برخوردهای لازم صورت می‌‎گیرد و اجازه نخواهیم داد اتفاقات تبریز، تهران و رشت تکرار شود. پرونده همه این موارد مفتوح بوده و توسط کمیته ‌های ذی ربط در فدراسیون در حال پیگیری است که در روزهای آینده احکام قطعی آن صادر می ‎شود.
سلطانی فر ادامه داد: برای لیگ آینده با توجه به برخورداری از فاصله دو سه ماهه، برنامه ریزی‌های لازم برای بهره گیری از تمام ابزارهای کنترلی انجام شده تا محیط امنی برای همه مردم در همه استان ‌ها فراهم شود.
سلطانی فر در پاسخ به این سوال که آیا احتمال کسر امتیاز از تیمی در بررسی این پرونده‌ها وجود دارد یا خیر؟ گفت: در این مورد کمیته انضباطی اظهار نظر می‌ کند.
وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که رئیس فدراسیون فوتبال اخیرا عنوان کرده برای آوردن مربی خارجی موانعی داریم، برای رفع این موانع چه برنامه‌هایی دارید؟ گفت: مسئول تعیین مربی برای تیم ملی، فدراسیون فوتبال است و باید این سئوال از رئیس فدراسیون فوتبال پرسیده شود.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور خود و معاونان وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار داشت: در نشست امروز کمیسیون فرهنگی گزارشی در خصوص عملکرد سال ۱۳۹۷ و برنامه های سال ۱۳۹۸ به نمایندگان ارائه شد.
سلطانی فر با بیان اینکه سال ۹۷ سال خوبی از جهت پیروزی‌های کسب شده برای ورزش کشور بود، افزود: کسب موفقیت در رقابت‌های مختلف از جمله فوتبال، ووشو و شطرنج از جمله موفقیت‌هایی بود که در سال ۹۷ کسب کردیم و امسال نیز از جهت شرکت ورزشکاران کشورمان در مسابقات کسب سهمیه المپیک سال ویژه ای پیش رو داریم.
وی با تاکید بر اینکه امسال بیشترین تمرکز وزارت ورزش و جوانان کسب سهمیه برای المپیک است، گفت: با توجه به محدودیت‌های بودجه ‌ای کشور تمام تلاش خود را برای کسب موفقیت انجام خواهیم داد.

انتهای پیام /*