شما اینجا هستید
استان » ادامه توزیع تخم نوغان در گیلان تا هفتم خردادماه

به گزارش گیلان شهر سورنا چایچی  با توجه به کوتاه بودن زمان توزیع تخم نوغان و ادامه آن تا هفتم خردادماه، نوغانداران نسبت به تهیه و خرید تخم نوغان از مراکز توزیع واقع در شهرستان ها اقدام کنند.

وی یادآور شد: توزیع تخم نوغان هرساله از اوایل اردیبهشت به مدت یک ماه انجام می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش قیمت هر کیلوگرم پیله تر در سال جاری، پرورش کرم ابریشم و تولید پیله با توجه به شرایط بوجود آمده مقرون به صرفه بوده و کمک خوبی برای اقتصاد خانوار روستایی است.
تخم نوغان در مراکز توسعه نوغانداری استان در لنگرود، شلمان، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رشت، کسماء و طاهرگوراب صومعه سرا، فومن و شفت و نیز در هشت پایگاه مراکز جهاد کشاورزی شهرستان های تالش، آستارا، ماسال، رودسر، بندرانزلی، املش، سیاهکل و رودبار توزیع می شود. 
قیمت هر جعبه تخم نوغان ۷۵ هزار ریال است و نوغانداران گیلانی برای تهیه تخم نوغان مورد نیازشان همه روزه از ساعت هشت تا ۱۸ به مراکز توسعه نوعانداری و ساعت هشت تا ۱۴و ۳۰ دقیقه به مراکز جهاد کشاورزی استان مراجعه کنند. 
شورای عالی اقتصاد امسال قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم پیله تر ابریشم را با ۲۱درصد افزایش، ۲۱ هزار و ۹۰۶ تومان تعیین کرده است. 
۱۸ هزار خانوار ۲۲ استان کشور، به پرورش کرم ابریشم مشغول هستند؛ این خانوارها سالانه حدود ۹۰۰ تن پیله تر ابریشم تولید می کنند. ۴۱ درصد پیله تر ابریشم ایران در گیلان تولید می شود. 
۷۲۹۶/۲۰۰۷/

انتهای پیام /* 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

گیلان شهر | اخبار ایران و گیلان