شما اینجا هستید
استان » گردشگری دریایی کم هزینه ترین راه برای رسیدن به توسعه پایدار

به گزارش گیلان شهر جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص گردشگری دریایی و عدم استفاده از ظرفیت آن در جذب گردشگر گفت: شمال و جنوب کشور را دریا احاطه کرده و این دریاها، سواحل بسیار زیبایی دارند که می توانند سالانه ، منجر به جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای کشور شوند، اما متاسفانه از این ظرفیت، به نحو احسن استفاده نمی شود.

فصل بهار؛ بهترین و مناسب ترین زمان استفاده از دریا

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فصل بهار، بهترین و مناسب ترین زمان برای مسافرت خانواده ها و استفاده از محیط دریا است و با توجه به آب و هوای معتدل و مرطوب در سواحل کشور، خانواده ها می توانند از این فرصت برای گذران اوقات فراغت به نحو ه مطلوب استفاده کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد:  بسیاری از کشورهای توسعه یافته و پیشرفته، درآمدهای بسیاری را از طریق گردشگری دریایی بدست آورده اند؛ چراکه دریا دارای محیطی آرام و جذاب است و اغلب گردشگران از این فرصت به بهترین شکل ممکن استفاده می کنند .

 
سواحل ماسه ای دریای خزر

وی افزود: شهرهایی که از مزیت داشتن سواحل برخوردارند، باید توانایی های لازم در جذب مسافر و گردشگر داخلی و خارجی را داشته باشند؛ چراکه داشتن اماکن اقامتی و سیاحتی استاندارد از لازمه جذب گردشگر است و حتی دولت می تواند هتل هایی را تحت عنوان هتل های دریایی در مناطق ساحلی و دریا احداث کند تا بتوان از این ظرفیت نیز در جذب گردشگر استفاده کند.

لزوم توجه دولت به  توسعه مسافرت های دریایی در کشور

کوچکی نژاد تصریح کرد: یکی دیگر از مزیت های گردشگری دریایی، توجه به مسافرت های دریایی از طریق کشتی های مسافربری است که این نوع مسافرت، می تواند برای بسیاری از گردشگران هیجان آور و مرفح باشد.

رئیس فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت و مسئولان گردشگری کشور باید از تمام ظرفیت های گردشگری برای توسعه اقتصادی کشور استفاده کنند که دریا بهترین و کم هزینه ترین راه ممکن است که لازمه آن همکاری و توجه ویژه به این ظرفیت، برای رسیدن به توسعه پایدار و پیشرفت است./

پایان پیام

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

گیلان شهر | اخبار ایران و گیلان