شما اینجا هستید
گیلان » کمک بیش از یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریالی گیلانی ها به سیل زدگان

به گزارش گیلان شهر مهدی ولی پور  گفت: از آغاز بارندگی و سیل و نیاز مردم مناطق آسیب دیده به کمک رسانی، جمعیت هلال احمر استان همگام با سراسر کشور اقدام به جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردم نوع دوست و خیر در محل استقرار چادرهای هلال احمر، محل برگزاری نماز جمعه و شعب و خانه های هلال کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال توسط هلال احمر گیلان جمع آوری شده،افزود: سه محموله کمک توسط هلال احمر استان شامل ۱۵ تن مواد غذایی و اعزام دو دستگاه قایق موتوری و یکصد تن مواد غذایی ولوازم خانگی با مشارکت سپاه  بهزیستی، کمیته امداد، آستان قدس رضوی و مدیریت بحران استانداری به استان گلستان ارسال شد و ۵۰ بسته ۷۲ ساعته غذایی نیز با بالگرد و یک تیم سه نفره به استان لرستان اعزام شد.

ولی پور با بیان اینکه جمع آوری کمک های مردمی در شعب و خانه های هلال ادامه دارد گفت : مردم نیکوکار استان می توانند کمک های نقدی خود را از طریق شماره حساب ۹۹۹۹۹ نزد بانکهای سراسر کشور و شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ یا به شماره حسابهای استانی جمعیت هلال احمر واریز کنند.

مدیرعامل هلال احمر گیلان اظهار کرد: خیرین و نیکوکاران جهت سهولت می توانند با کد دستوری #۱۱۲*۷۸۰* از طریق تلفن همراه هدایای نقدی خود را واریز کنند. 

وی همچنین تاکید کرد: کمک های غیر نقدی مورد نیاز مردم سیل زده شامل اقلام بهداشتی ( مایع دستشویی، صابون، مایع ظرفشویی، ست بهداشتی و لباس ) مواد غذایی ( آب معدنی، برنج، روغن، حبوبات، قند و شکر، رب و چای، خرما و کنسروجات و کمپوت، اقلام زیستی ( انواع وسایل گرمایشی، پتو، فرش و زیر انداز) است. 

ولی پور گفت: کمک های مردمی گیلان از طرق مختلف به حساب های سراسری هلال احمر واریز شده که یقینا بیش از مبلغ مذکور است و مبلغ یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال شامل کمک های جمع آوری شده از صندوق ها و فیشه ای واریزی مردمی که به جمعیت هلال احمر ارایه شده است. 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

گیلان شهر | اخبار ایران و گیلان