مجمع نمایندگان گیلان با امضای نامه ای خطاب به ریاست جمهوری حذف ردیف بودجه طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران را خواستار شدند . به گزارش گیلان شهر/ در این نامه که به امضای ۱۳ نماینده گیلان رسیده آمده است  : تخصیص ردیف ۵ میلیاردی برای مطالعه طرح شیرین سازی و انتقال […]

مجمع نمایندگان گیلان با امضای نامه ای خطاب به ریاست جمهوری حذف ردیف بودجه طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران را خواستار شدند .

به گزارش گیلان شهر/ در این نامه که به امضای ۱۳ نماینده گیلان رسیده آمده است  : تخصیص ردیف ۵ میلیاردی برای مطالعه طرح شیرین سازی و انتقال آب دریای خزر (کاسپین) به فلات مرکزی ایران در بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، موجی از نگرانی های مردمی را در پی داشته است .
در این مدت شاهد تماس های تلفنی مکرر و حضور گروه های مختلف مردم از جمله اساتید دانشگاه ها و محققان مراکز تحقیقاتی، سازمان های مردم نهاد زیست محیطی و … بوده ایم که هریک به بیان دیدگاه ها و دغدغه های خود از اجرای این طرح پرداختند.
در بخش دیگر این نامه آمده است : نظر به تجربیات تلخ و بعضا شکست خورده طرح های انتقال آب به بین حوضه ای در دیگر نقاط کشور، و با استناد به گزارش های فنی مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری که بر غیراقتصادی و زیان بار بودن طرح مذکور صحه گذاشتند، خواهشمندیم نسبت به حذف ردیف بودجه این طرح و توقف پیگیری موضوع، دستور لازم را صادر فرمایید .
امضا : مجمع نمایندگان مردم شریف استان گیلان در مجلس شورای اسلامی .