شما اینجا هستید
تولید » کسری بودجه تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در سال ۹۸

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۹۸ با کسری بودجه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مواجه می شویم.

به گزارش گیلان شهر/ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص بررسی لایحه بودجه با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸ کسری خواهیم داشت، گفت: هم فروش نفت و هم قیمت دلار را واقعی ندیدیم. متاسفانه مکانیزم هایی که برای نفت دیده شده را منطقی نمی دانم و کمیسیون تلفیق با آگاهی بر کسری بودجه ها آن را تصویب کرده است.

وی ادامه داد: نه بودجه تملک  دارایی ها محقق خواهد شد و نه بودجه بخش اشتغال. از ۶۵هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه اشتغال سال ۹۷ فقط ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی لحاظ شده است.

کسری بودجه ۹۸  تا ۱۰۰هزار میلیارد تومان

در سال ۹۸ با کسری بودجه ۶۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان مواجه می شویم.

جعفرزاده ایمن آبادی کسری بودجه سال ۹۸ را  ۶۰ تا ۱۰۰هزار میلیارد تومان قطعی دانست و افزود: قیمت دلار ۵۲۰۰ تومان پیش بینی شده که با دولت مذاکرات زیادی برای تغییر رابطه نفت و دلار داشتیم که بنا به دلایلی دولت نپذیرفت و با تعابیر خود آن را تعریف کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قیمت نفت در بودجه سال ۹۸، ۵۴ دلار اندیشیده شده در حالیکه در برخی از کشورهای صادر کننده نفت قیمت هر بشکه  ۴۰ دلار تعیین می شود.

مجوز قیمت حامل های انرژی دست دولت است

وی با بیان اینکه مجوز قیمت حامل های انرژی در دست دولت است که قانون آن در مجلس هشتم به تصویب رسیده است، افزود: دولت شرایط اقتصادی و اجتماعی را می بیند و خود تصمیم می گیرد که قیمت حامل های انرژی را افزایش بدهد یا نه. چنانچه دولت نظر مخالف داشته باشد می تواند به مجلس لایحه بدهد. برای تغییر رابطه نفت و دولت پیشنهاداتی دادیم که متاسفانه مورد قبول واقع نشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

گیلان شهر | اخبار ایران و گیلان