رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت ‌با اشاره به افتتاح رصدخانه کوشیار گیلانی تا پایان سال آینده گفت:‌ تعیین تکلیف این پروژه در اولویت‌ مجموعه مدیریت شهری رشت قرار دارد.

به گزارش گیلان شهر محمدحسن عاقل‌منش صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: شورای شهر و شهرداری رشت تکمیل رصدخانه کوشیار گیلانی واقع در محله عینک را در دستور کار خود قرار داده‌اند بنابراین انتظار داریم این پروژه تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت تغییر کاربری ساختمان کوشیار گیلانی را قاطعانه رد کرد و ابراز داشت: در زمان تصدی یکی از شهرداران وقت شهر رشت قرار بود کاربری این ساختمان به یک رستوران گردان تغییر پیدا کند که با مخالفت اعضای شورا مواجه شد.

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه خود وی یکی از مخالفان اصلی و جدی تغییر کاربری ساختمان رصدخانه کوشیار گیلانی بوده است تصریح کرد: شهرداری و اعضای شورای شهر رشت با تخصیص اعتبارات ویژه اتمام مراحل ساخت این ساختمان را در دستور کار خود قرار داده‌اند.

وی از تخصیص بودجه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی برای تکمیل رصدخانه کوشیار گیلانی خبر داد و بیان داشت: همزمان با آغاز به کار فعالیت شورای شهر دور پنجم شهر رشت اعتبارات ذکر شده در بودجه سال گذشته برای اتمام نواقص این ساختمان تخصیص داده شد.

عاقل‌منش از رایزنی‌های خود و ‌شهرداری رشت و وجود یکسری موانع در مسیر تکمیل ساختمان رصدخانه سخن گفت و عنوان کرد: سرپرست شهرداری و معاون امور مالی وی بحث تکمیل پروژه رصدخانه کوشیار گیلانی را در گرو حل یکسری استعلامات مورد نیاز می‌دانند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با تأکید بر اینکه بلافاصله پس از اخذ استعلامات لازم عملیات اجرایی ساختمان رصدخانه آغاز می‌شود افزود: از آن‌جا که این ساختمان در حوزه استحفاظی منطقه چهار قرار دارد مسئولیت آن به شهردار این منطقه واگذار شده است.

وی به برگزاری کلاس‌های انجمن نجوم در یکی از سالن‌های رصدخانه کوشیار گیلانی اشاره کرد و ابراز داشت: پس از تکمیل این ساختمان دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش،‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و سایر نهادهای دیگر استان نیز می‌توانند از امکانات آن استفاده کنند.

به گزارش گیلان شهر در سال ۸۵ و پس از ارائه پیشنهاد تشکل‌های نجومی به مجموعه شورای شهر و شهرداری رشت ساخت یک رصدخانه در دستور کار قرار گرفت که پس از رفع یکسری موانع عملیات اجرایی آن عملاً از بهمن سال ۸۹ آغاز شد.

لازم به ذکر است پروژه ساختمان رصدخانه کوشیار گیلانی تا سال ۹۱ با پیشرفت فیزیکی بالای ۹۰ درصد همراه بود اما در دوره شورای چهارم و با عدم تخصیص اعتبارات لازم تکمیل این پروژه عملاً از دستور کار خارج شد.

انتهای پیام‌

  • منبع خبر : تسنیم