گیلان شهر :امیرحسین میلانچی: جلسه بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به همت حزب کارگزاران سازندگی گیلان و با سخنرانی حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران، نماینده سابق مجلس و از نزدیکان مرحوم هاشمی در مجتمع خاتم الانبیاء رشت برگزار شد. (گزارش تصویری) مرعشی در رابطه با شخصیت مرحوم هاشمی رفستجانی گفت : صحبت کردن در خصوص آیت […]

گیلان شهر :امیرحسین میلانچی: جلسه بزرگداشت مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی به همت حزب کارگزاران سازندگی گیلان و با سخنرانی حسین مرعشی سخنگوی حزب کارگزاران، نماینده سابق مجلس و از نزدیکان مرحوم هاشمی در مجتمع خاتم الانبیاء رشت برگزار شد. (گزارش تصویری)

مرعشی در رابطه با شخصیت مرحوم هاشمی رفستجانی گفت : صحبت کردن در خصوص آیت الله هاشمی هم سخت و هم ساده است. سخت از بابت پیچیدگی‌های فکری ایشان و ساده در باب کارنامه درخشانشان است. شخصیتی که تاریخ ایران  از دهه ی ۳۰ تا ۹۰ را می توان  نوشت. اگر می‌خواهیم روح ایشان به شادی آرامش برسد باید اصلاح امور و رفع مشکلات مردم را هدف زندگی خود بسازیم. آقای هاشمی با اینکه ناملایمات زیادی دید و انتقادات ناجوانمردانه‌ای شنید اما تحمل کرد و به پایه آرمان‌های خود ایستاد.

نماینده مجلس ششم با اشاره به این که اگر اشکالی در نظام پدید آمده ناشی از فاصله حضرت آقا و آیت الله رفسنجانی بوده است در ادامه گفت: آیت الله هاشمی و نظام  جدایی ناپذیر بودند و به نوعی در هم گره خورده بودند. ایشان استدلال دقیقی نسبت به وقایع داشتند و برای بقای نظام و حفظ آرامش از رابطه خوب خود نزد حضرت آقا استفاده می‌کرد و امتیازاتی به مخالفان می‌داد تا مخالفان به موافقان تبدیل شوند.

وی خاطر نشان کرد : در سیاست خارجی آقای هاشمی دنبال تنش زدایی در منطقه بود و یخهای بین روابط ایران و عربستان توسط هاشمی باز شد . آیت الله هاشمی مهارت عجیبی در ارتباط برقرار کردن داشت و توانست ملک عبدالله را در جلسه ای در طی دو ساعت جذب کرد .

مرعشی با تاکید بر اهمیت نهاد روحانیت درتاریخ سیاسی ایران و تاثیر گذاری آن گفت: نهاد روحانیت در قانون اساسی خود را نهادینه کرده است و قانون اسلام بر تمامی قوانین کشور اثر گذار است. مرحوم رفنسجانی نفوذ قابل توجهی در این نهاد داشت. این در حالیست که اصلاحطلبان تا سال‌ها از این ظرفیت بی‌خبر بودند و سوال من از آن این بوده که چرا به این ظرفیت توجه نشان نمی‌دهید.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در ادامه گفت: ما اصلاح طلبان باید اشتباهات خود را بپذیریم، همانطور که بقیه اشتباهشان را می‌پذیرند. در دهه اول پس از انقلاب نظام به جریانات چپ نزدیک بود ولی بعد از آن دهه همواره جریانات راست نزدیکی خود را به رهبری و نظام حفظ کرده‌اند. ما در انتخابات ۹۲ دکتر روحانی را به عنوان فردی که نماینده ی مقام معظم رهبری در شورای امنیت ملی بوده است انتخاب کردیم تا بتوانیم در جهت اصلاح امور کشور گام برداریم این در حالیست که انتخابمان به نوعی انتخاب نماینده رهبری بوده است. هدف ما ترمیم رابطه ی بین اصلاح طلبان و مقام معظم رهبری بوده است و می‌توان گفت تا حدی این اتفاق رخ داده است.

  • منبع خبر : گیل خبر