مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان با تاکید بر لزوم گسترش ورزش در بین اقشار جامعه، گفت: توجه به ورزش سبب افزایش روحیه نشاط و تضمین سلامت جامعه و تربیت نسلی پویا می شود.

گیلان شهر :مونا ابرو فراخ در حاشیه حضور در مراسم افتتاحیه مسابقات «لیگ تکواندو پومسه» مناطق کشور با اشاره به نقش ورزش در سلامت اجتماعی،  اظهارکرد: شادی و نشاط در ورزش سبب ایجاد امنیت اجتماعی و بهداشت روانی می شود.

ابروفراخ به درخشش جوانان و بانوان گیلانی در رشته های مختلف ورزشی در عرصه های ملی و بین المللی اشاره و تصریح کرد: حضور بانوان در عرصه‌های اجتماعی بیانگر توانمندی و استعداد این گروه از جامعه بوده و به همین لحاظ باید با برنامه‌ریزی مناسب در عرصه های ورزشی زمینه ارتقای سلامت جسمی و روحی آنها را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه شادی و نشاط در بین جوانان منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش سلامت اجتماعی می شود، افزود: در همین راستا نیازمند برنامه‌ریزی و هماهنگی برای توسعه ورزش و جذب جوانان به حوزه‌های ورزشی هستیم.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به ظرفیت‌های ورزشی استان گیلان، گفت: توسعه ورزش نیازمند پیشرفت زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در تمامی مناطق استان بوده که در حال حاضر اقدامات خوبی به همت اداره کل ورزش و جوانان گیلان در حال انجام است.

  • منبع خبر : گیلان شهر