مهدی فلاح میری با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اینکه در زمان زراعی کشاورزی قرار داریم، به لحاظ کمبود بارش‌ها در آبیاری مزارع در بخشی از استان دچار مشکل هستیم که خوشبختانه کشاورزان عزیز با همکاری و همیاری که با یکدیگیر دارند در تقسیم آب، نوبت آب را رعایت می‌کنند و به نوعی این آب کشاورزی به همه می‌رسد.

وی افزود: اخیرا، گزارشاتی به ما رسیده که برخی افراد در قسمت‌هایی از استان تابع احساسات قرار می‌گیرند و به سردهنه‌ها مراجعه می‌کنند و شاید نسبت به تقسیم‌بندی آب، نکته نظراتی دارند که بهتر هست به مسئولین مراجعه نمایند و خودشان رأسا نسبت به تغییر دریچه‌های آب اقدام نکنند، زیرا تقسیم‌بندی آب بر اساس جدول و میزان منابع آبی که ما در استان داریم صورت می‌گیرد.

فلاح میری اعلام داشت: دستکاری دریچه‌های آبیاری و یا تخریب آن به نوعی قطع آبی برای زارعین ایجاد می‌شود، که این قطع آب، جرم انگاری شده در قانون که اگر قطع آبی برای زارعین صورت بگیرد، مجازات بسیار سنگینی را قانون مجازات اسلامی برای آن لحاظ کرده که امیدواریم به آن نقطه نرسیم.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد و گفت: کشاورزان عزیز ما ان‌شاءالله کمک می‌کنند که همه با تلاش یکدیگر یک سال زراعی خوبی را پشت سر بگذرانیم.