شهردار رشت در این جلسه ضمن ابراز خرسندی در خصوص انعقاد این قرارداد سرمایه‌گذاری، گسترش خدمات عمومی با کمک بخش خصوصی را از اهداف و رویکردهای مهم شهرداری رشت و شورای شهر ذکر کرد.

سید امیر حسین علوی عنوان کرد: بدون شک برگزاری جلسات و رایزنی‌ها و گفت‌وگوها زمانی نتیجه بخش خواهد بود که بتوانیم به واسطه آن یک محصول و خدمت را به شهروندان ارائه دهیم.

شهردار رشت اذعان داشت: رویکرد ما در مجموعه شهرداری رشت این است که بتوانیم هر ماه حداقل یک رویداد کوچک و بزرگ در حوزه‌های خدماتی، فرهنگی، سرمایه‌گذاری و اجتماعی را رونمایی کرده و بسترهای لازم آن را رقم بزنیم.

علوی با بیان اینکه هم‌اینک چند قرارداد سرمایه‌گذاری آماده انعقاد قرارداد است، افزود: از سرمایه‌گذار طرح راه‌اندازی ایستگاههای دوچرخه و دوچرخه‌های اشتراکی انتظار داریم تا سرعت اجرای این پروژه را افزایش دهند تا هر چه سریعتر شاهد عملیاتی شدن آن باشیم.

گفتنی است؛ تامین سرانه‌های ورزشی، کاهش تراکم ترافیک، کاهش مشکلات ناشی از کمبود پارکینگ، صرفه جویی‌های اقتصادی، کاهش تصادفات، کاهش آلودگیهای زیست محیطی، افزایش سرعت سفرهای کوتاه درون شهری و ارتقای سلامت روحی شهروندان از جمله مزیت‌های اجرای پروژه ایجاد ایستگاههای دوچرخه و دوچرخه‌های اشتراکی به شمار می‌رود.