شهردار رشت در این مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر عنوان کرد: امیدواریم در سایه تعاملات بسیار خوبی که در استان گیلان در حال شکل گرفتن است بتوانیم مشکلات مردم را به ویژه در شهر رشت با اولویت‌بندی که انجام گرفته حل و فصل کنیم.

سید محمد احمدی ساختمان‌های قدیمی بافت پیاده راه، را به نوعی هویت این شهر خواند و با بیان اینکه شهرداری در جهت زنده نگهداشتن این هویت تلاش و برنامه‌ریزی می‌کند، افزود: همه شهروندان به این داشته‌ها افتخار می‌کنند و تمام هدف ما این است که بتوانیم از ظرفیت‌های ملی و استانی برای نگهداری از این ساختمان‌ها استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده به زودی بناهای تاریخی مرکز شهر رشت یعنی ساختمان برج ساعت و ساختمان سازمان فرهنگی و ورزشی تبدیل به موزه می‌شوند.

شهردار رشت یادآور شد: حفظ و حراست از بناهای تاریخی و ارج نهادن به میراث باقی مانده از گذشتگان و رفع مشکلات موجود در این بخش‌ها را از وظایف خود می‌دانیم و در همین راستا جهت ایجاد جاذبه‌های بیشتر برای جذب گردشگر و داشتن شهری توسعه‌یافته نیز تلاش می‌کنیم.

در این مراسم رمضانعلی سبحانی‌فر معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت ملی پست ایران و مدیرکل پست گیلان ضمن ابراز خرسندی از افتتاح نخستین پست موزه مدرسه کشور در شهر رشت از زحماتی که شهردار رشت در این مدت انجام داده است تشکر کردند.