سرهنگ حسین حسن‌پور در مراسم تکریم رئیس پلیس فتا گیلان که در سالن کوثر ستاد انتظامی استان برگزار شد اظهار داشت: مقابله با جرائم سایبری از اهداف اصلی پلیس تخصصی فتا است.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی گیلان با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهمیت فضازی مجازی، تصریح کرد: همواره باید با حضوری فعال در این فضا نسبت به شناسایی تهدیدها و آسیب‌ها اقدام کرده و به سالم‌سازی آن پرداخت.

وی از کارکنان پلیس فتا به عنوان افسران خط مقدم جنگ نرم با دشمن یاد کرد و اذعان داشت: فضای مجازی یکی از ابزارهای جنگ نرم دشمن در تغییر سبک زندگی، فرهنگ و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که شرط پیروزی در این جنگ، رصد و ایجاد بستر امن در فضای مجازی همراه با بصیرت و هوشیاری است.

سرهنگ حسن‌پور پیشگیری از جرم در فضای مجازی را یکی از اهداف پلیس فتا دانست و گفت: این پلیس تلاش می‌کند با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه موجب کاهش جرائم فضای سایبری در استان گیلان شود.

لازم به ذکر است، در پایان این مراسم از زحمات و خدمات سرهنگ «ایرج پورمستمند» با اهدا لوح، تقدیر و سرهنگ «امیرحسین نقی‌مهر» عهده‌دار امور پلیس فتا استان گیلان شد