به گزارش گیلان شهر -سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران بر حمایت و تقویت صلح و آرامش در داخل و توسعه روابط با کشورهای منطقه بنا شده، چرا که دارا بودن همسایگان امن، با ثبات و پیشرفته به نفع منطقه و خود ما خواهد بود. به گزارش مدیریت روابط عمومی و […]

به گزارش گیلان شهر -سخنگوی وزارت امور خارجه بیان کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران بر حمایت و تقویت صلح و آرامش در داخل و توسعه روابط با کشورهای منطقه بنا شده، چرا که دارا بودن همسایگان امن، با ثبات و پیشرفته به نفع منطقه و خود ما خواهد بود.

به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، سید عباس موسوی در  نشست کارگروه توسعه روابط بین الملل و اوراسیا منطقه آزاد انزلی، فعال نگاه داشتن مسیرهای مراودات تجاری  کشور توسط منطقه آزاد انزلی را شایسته تقدیر عنوان کرد.

وی با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی گیلان که آن را پیشرو در تمدن و تجدد قرار داده، اضافه کرد:به منظور بهره برداری حداکثری از توانمندی های بخش خصوصی و نهادهایی چون سازمان منطقه آزاد انزلی، در مسیر معرفی توانمندی ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و صادراتی موجود ارتباطات فی مابین افزایش پیدا خواهد کرد.

وی ضمن ابراز خشنودی  از مباحث مطرح شده در ارتباط با روابط ایران و کشورهای همسایه به ویژه جمهوری آذربایجان ،توجه به بخش بازرگانی سفارت و توسعه روابط اقتصادی با توجه به تجربیات و توانمندی های موجود را از مهم ترین اولویت های کاری خود در مأموریت به باکو عنوان کرد .

ایده ایجاد مناطق آزاد از ایده های پیشرو و با نظربلند در کشور بوده است.

عملکرد مناطق آزاد در کشور را بسیار موفق میبینم به ویژه در زمان تحریم ها یکجانبه و غیرقانونی بسیاری از مناطق آزاد توانستند نیاز کشور را برطرف کنند.

منطقه آزاد انزلی توانمندی های بالقوه ای دارد و با بهره گیری از ظرفیت های خود توانست جایگاه خود را ارتقا دهد.

جمهوری اسلامی با ایجاد مناطق آزاد تلاش کرده تا ظرفیت های تجاری خود را افزایش دهد و در این شرایط تحریمی ، مناطق آزاد با ارائه مدل توسعه تجارت توانسته اند کمک حال کشور باشند.

کلیک >> گزارش تصویری از سخنگوی وزارت امور خارجه در منطقه آزاد انزلی :