مدیر کل دامپزشکی گیلان گفت : در عید سعید قربان، ذبح دام با رعایت نکات بهداشتی در کشتارگاه ها و مکان های تعیین شده انجام می شود.

به گزارش گیلان شهر :مدیرکل دامپزشکی گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح عید قربان این اداره کل گفت: در شورای سلامت استان مصوب شد برای حفظ سلامت مردم و جلوگیری از تجمع غیرضروری برای پیشگیری از شیوع دوباره ویروس کرونا، در روز عید قربان ذبح گوسفند در کشتارگاه های صنعتی انجام شود .

  • دکتر سهراب عاقبتی افزود : در اجرای طرح عید قربان ۸۹ دامپزشک، بازرس و ناظر ذبح شرعی در قالب  ۴۷ گروه ثابت و  سیار در مناطق تعیین شده از طرف شهرداری ها، آماده ارائه خدمات رایگان به شهروندان هستند .
  • وی با اشاره به اینکه بیش از  ۴۰۰  بیماری عفونی بین حیوان و انسان  مشترک است خاطر نشان کرد: توصیه می شود شهروندان ، دامهای قربانی خود را در کشتارگاه های صنعتی دام استان در رشت ، لنگرود و تالش  و یا در محل های تعیین شده از طرف شهرداری ها ذبح کنند.
  • مدیر کل دامپزشکی گیلان افزود: مردم هنگام خرید دام برای اطمینان از سلامت آن ؛ حتما با ماموران دامپزشکی مستقر در این مکان ها مشاوره کنند.
  • وی همچنین افزود: کارشناسان بهداشتی و ناظران شرعی مستقر در ادارات شهرستان با شماره ۱۵۱۲ و یا تلفن ثابت شبکه های دامپزشکی آماده پاسخگویی به سوالات بهداشتی مردم هستند.
    لزوم ذبح دام در کشتارگاه ها در روز عید قربان