ديشب با همکاری بخش‌های قضایی و پلیس بین الملل یکی از مفسدان اقتصادی که از چهار سال پیش تحت تعقیب است از یکی از کشور‌های حاشیه خلیج فارس به کشور بازگردانده شد.
کلیک >>   فیلم اختصاصی خبرگزاری صدا و سیما

به گزارش گیلان شهر سردار مجتبایی در اعلام جزئیات بیشتر از این پرونده، تصریح کرد: مطابق آخرین ردیابی ها، متهم در یکی از کشور‌های حاشیه خلیج فارس مخفی شده بود؛ میزان کلاهبرداری و خیانت در امانت این فرد از یک شرکت دولتی ۱۲۰ میلیون درهم معادل ۶۰۰ میلیارد تومان بوده که با این پول ها، اقدام به ساخت و ساز در کشور‌های دیگر کرده و به نوعی پولشویی هم مرتکب شده است.
جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا توضیح داد: این متهم “صرافی” داشته و بنا بود فعالیت‌هایی برای یک شرکت دولتی انجام دهد، اما در ادامه مسیر مرتکب خیانت شده و پول‌ها را به حساب شخصی خود منتقل کرده و در نهایت متواری شده بود.
  • این متهم از چهار سال پیش تحت تعقیب بود
  • اتهام وی کلاهبرداری و خیانت در امانت است
  • میزان کلاهبرداری، ۱۲۰ میلیون درهم معادل ۶۰۰ میلیارد تومان
  • این فرد از یکی از شرکت‌های دولتی کلاهبرداری کرده بود
 

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به فرآیند پیچیده استرداد متهمان از سایر کشور‌ها، خاطرنشان کرد: استرداد مجرمان که در بیرون مرز‌ها هستند با دستگیری مجرمان و متهمان در داخل کشور کاملا متفاوت و نیازمند دیپلماسی قوی پلیسی و هماهنگی بین بخشی است.
جانشین رئیس پلیس بین الملل ناجا یادآور شد: در هر حال، این فرد پانزدهمین متهمی است که از ابتدای سال تاکنون به همت این پلیس و البته با هماهنگی دستگاه قضا به کشور مسترد شده و باید بگویم استرداد متهمان از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۴ درصدی داشته است.
  • منبع خبر : صدا و سیما