تفاهم نامه اجرای 5 طرح عمرانی رشت بین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و شهرداری و شورای اسلامی رشت امضاء شد.

به گزارش گیلان شهر  ؛ ساماندهی رودخانه های زرجوب و گوهررود ، ساخت روگذر میدان نیروی دریایی، تقاطع غیر همسطح میدان ولی عصر ، زیرگذر میدان شهرداری و زیرگذر میدان مصلا ۵ طرح مورد تفاهم قرارگاه خاتم الانبیاء و شهرداری و شورای اسلامی رشت است.

 • در مراسم امضای این تفاهم نامه فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با بیان اینکه گیلان‌ سرشار از ظرفیت های طبیعی ، گردشگری و اقتصادی است گفت : این یک واقعیت است که نتوانستیم از این ظرفیت ها استفاده کنیم و مشکلات گیلان پشت سرسبزی آن مخفی شده است.
 • سعید محمد با تأکید بر مدیریت این منابع افزود : هرکار سختی را نیروهای جوان و بومی در کشور انجام می دهند و در هیچ حوزه ای به کمک شرکت های خارجی نیاز نداریم.
 • وی با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم الا نبیا در طول ۳۰ سال در بخش‌های مختلف صنعت، نفت و گاز ، پتروشیمی ، صنایع دریایی و کشتی سازی پروژه های شهری و سدسازی فعالیت کرده است گفت : اگر کسی این قرارگاه را پیمانکار بداند ما این را نمی‌پذیریم زیرا قرارگاه یک مجموعه رسالت محور برای رفاه عموم مردم است.
 • فرمانده سپاه قدس گیلان نیز گفت : رفع مشکلات این استان مستلزم همکاری و تلاش جدی مسئولان است.
 • سردار محمد عبدالله ‌پور با اشاره به اینکه مسئولان باید در مقابل مردم پاسخگو باشند افزود : قصد داریم برای پیگیری پروژه‌های‌ استانی قرارگاهی در استان تشکیل دهیم و در این مسیر مسئولان باید همدل و همراه باشند تا این پروژه‌ها اجرا شوند و شاهد باز شدن گره‌های ترافیکی و کاهش مشکلات زیست محیطی باشیم.
 • شهردار رشت نیز با تاکید بر لزوم جبران عقب‌ ماندگی‌های عمرانی در این شهر گفت : اعلام آمادگی و همکاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) را به فال نیک می گیریم و تفاهم نامه امروز ما را برای بهره برداری از طرح های عقب افتاده بسیار امیدوار می کند.
 • ناصرحاج ‌محمدی با بیان اینکه شهرداری با تمام توان در کنار قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خواهد بود گفت : بعد از صحبت‌های اولیه درباره این همکاری مشترک، مشاورانی انتخاب کردیم که طرح‌ها را مورد بررسی قرار دهند و قصد داریم که از تمام توان این مجموعه انقلابی در رفع مشکلات شهر رشت بهره ببریم.
 • رئیس شورای شهر رشت نیز با بیان اینکه رودخانه ‌های رشت زمانی محلی برای ایجاد شور و نشاط بود اما امروز لحظه‌ای نمی‌توان در کنار آن ماند گفت : امروز همه از آلودگی‌های دو رودخانه زرجوب و گوهررود به ستوه آمدند از این رو قصد داریم که با کمک قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گام اساسی برای رفع مشکلات این رودخانه‌ها برداریم.
 • اسماعیل حاجی پور افزود : پروژه احیا و ساماندهی رودخانه‌های شهر رشت یکی از بزرگترین پروژه‌ها است و این پروژه برای ما و مردم بسیار اهمیت دارد که نخستین کار در این زمینه نیز جمع‌آوری فاضلاب آن است که‌ باید انجام شود.
 • علی فتح اللهی فرماندار رشت نیز گفت : وضعیت نامناسب برخی نقاط شهری از جمله رودخانه های این شهر در شان مردم رشت نیست.
 • فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء امروز همچنین به میدان نیروی دریایی رشت رفت و کلنگ آغاز ساخت پل سه سطحی در این میدان را به همراه ۳ پاکبان شهر به زمین زد.
 • سعید محمد در حاشیه ایم مراسم به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما پروژه های پل سازی در شهر را راهکاری برای رفع گره ترافیکی شهر عنون کرد و افزود: برای ساماندهی ۲ رودخانه زرجوب و گوهر رود قرار است فاضلاب ها به تصفیه خانه هایی منتقل شود.
 • وی درخصوص تأمین منابع مالی طرح ساماندهی ۲ رودخانه زرجوب و گوهر رود گفت : این طرح هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی نیاز دارد که هم مسئولان کشوری قول هایی دادند و هم از ظرفیت های داخل شهری استفاده خواهیم کرد.
 • فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء تصریح کرد : درصورتی که شهرداری رشت زمینی را در اختیار این قرارگاه قرار دهد پارک ویژه بانوان در رشت می سازیم.
 • سعید محمد به برخی طرح های در دست اجرا در گیلان هم اشاره کرد و گفت: مشارکت در ساخت بندر کاسپین ، راه آهن رشت – آستارا و تکمیل ساخت سد پلرود تا پایان امسال ، نصب خط لوله ۴۲ اینچی انتقال گاز رشت به چلوند آستارا تا پایان امسال از مهمترین برنامه های قرار گاه خاتم الانبیا در گیلان است.
  گزارش تصویری از نشست مشترک  اعضای شورای اسلامی، شهردار رشت با سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص)