جلسه ریاست هیات کاراته استان گیلان با روسا و نواب هیات های شهرستانها برگزار شد

  پرینت
جلسه ریاست هیات کاراته استان گیلان با روسا و نواب هیات های شهرستانها برگزار شد
شناسه خبر : 22037 | تاریخ انتشار : 25 می 2020 - 15:40 | 299 بازدید |
عصر روز پنج شنبه یکم خرداد ماه جاری جلسه ی ریاست هیات کاراته استان گیلان با روسای هیات های شهرستانی و نواب روسای این هیات ها در سالن شهید سردار سپهبد حاج سلیمانی سرپرستی شعب بانک ملی استان گیلان برگزار شد .

به گزارش  گیلان شهر  ، در این جلسه که احمد اخوان دبیر هیات کاراته استان ، اشرف ندافی نایب رییس ، سعید داودی مسئول کمیته انضباطی و شاهرخ حسین زاده مسوول کمیته ارزیابی و ارزشیابی هیات کاراته استان گیلان نیز حضور داشتند ، مزدا صوفی با ارایه ی گزارش عملکردی از فعالیت های این هیات گفت : فعالیت هیات کاراته استان از مهر ماه ۹۸ لغایت  انتهای بهمن ماه سال گذشته و پیش از آغاز شیوع ویروس کرونا نشان می دهد که ما از برنامه های میان مدتی که برای هیات کاراته گیلان در نظر داشتیم ، پیشی گرفته ایم .

DSC_2440

وی با قدردانی از زحمات هیات های شهرستانی اظهار داشت : جا دارد که از تلاشهای همکاران خود در هیات های شهرستانی و هیات استان قدردانی کنم که موجب شدند تا این برنامه ها به نحو شایسته ای اجرایی شود .

صوفی ادامه داد : برگزاری کلاسهای مربی گری درجه دو و سه ملی در بخش تئوری به پایان رسید و نمرات آن آماده تحویل به شرکت کنندگان عزیز می باشد و همچنین با پرداخت حق الزحمه مدرسین محترم این دوره در رده تئوری به پایان رسیده که جا دارد از عوامل اجرایی این کلاس و تمامی عزیزانی که در مورد با هیات کاراته استان گیلان همکاری داشتند تشکر و قدردانی کنیم ، مکاتباتی نیز با فدراسیون برای برگزاری کلاسهای مربی گری دوره ی عملی صورت گرفته که انشاالله با شروع مجدد فعالیت کاراته  اجرایی خواهد شد .

 

DSC_2433

وی با بیان اینکه سیاست های هیات کاراته استان گیلان در حال حاضر بر پایه ی بروز بودن استوار است ، افزود : پس از برگزاری کلاسهای مربی گری عملی حداکثر ظرف مدت یک ماه گواهینامه ی شرکت کنندگان در دوره به آنها اعطا خواهد شد و در خصوص دادن احکام به کاراته کاها نیز تعللی صورت نمی گیرد ، حکم درجات رنگی در هیات کاراته موجود است و ورزشکاران می توانند پس از اقدام و واریز وجه به حساب هیات کاراته این احکام را به صورت بروز دریافت کنند . هیچ گونه وجهی بر خلاف مصوباتی که فدراسیون کاراته اعلام می کند در هیات استان وهیات های شهرستانی نباید از ورزشکاران اخذ شود و تمامی مبالغ مالی باید به حساب هیات کاراته استان گیلان واریز گردد .

صوفی با بیان اینکه هیات های کاراته شهرستانها بازوان پرتوان هیات استان هستند ، اظهار داشت : سیاست های هیات استان باید توسط هیات های شهرستانی تعریف شده و اجرایی گردد ، ما نیازمند این هستیم که در کاراته ی استان نقشه ی راه داشته باشیم و بر اساس آن پیش رویم .

وی خاطر نشان کرد : شاخص هیات کاراته استان گیلان در سال ۹۸ از سوی فدراسیون ارسال شده است و در آیتم هایی نظیر میزبانی اردوها ، اعزام ، داوری ، مربی گری ، حضور تیم های بانوان و آقایان در لیگ های کشوری ، میزبانی مسابقات کشوری سبکی و غیر سبکی و … هیات کاراته استان گیلان فعال بوده است . در حال حاضر از ۴ سهمیه ی المپیک یک سهمیه مربوط به گیلان می باشد که متعلق به خانم سارا بهمنیار می باشد . در ۳۲ استان کشور تنها سه استان تهران ، قزوین و گیلان دارای بازیکن المپیکی هستند و دارا بودن بازیکن المپیکی باعث افتخار است .

DSC_2420

صوفی با اشاره به سازماندهی ساختار اداری و مالی هیات کاراته استان گیلان گفت : ساختار اداری و مالی هیات کاراته استان بر اساس چارچوب و مقررات وزارت ورزش و جوانان منظم شده و انسجام یافته است و شفافیت مالی این هیات کاملا مشهود و اسناد آن نیز موجود می باشد و انتظار ما از هیات های کاراته شهرستان این است که ساختار معین اداری و مالی منظمی در هیات های خود برقرار کنند .

وی با بیان اینکه پویایی ورزش کاراته در استان باید حفظ شود عنوان کرد : با وجود اینکه شیوع ویروس کرونا سبب شد تا بسیاری از باشگاههای ورزشی به جهت رعایت بهداشت و ایمنی افراد تعطیل شود اما کاراته کاهای ما با ادامه ی تمرینات خود در منزل و همچنین شرکت و کسب امتیاز در مسابقات مجازی کاتا  نشان دادند که پویایی خود را در این رشته حفظ می کنند .

DSC_2399

در ادامه ی این جلسه ” شاهرخ حسین زاده ” مسوول کمیته ارزیابی و ارزشیابی هیات کاراته استان گیلان  با اشاره به برنامه های راهبردی ارایه شده توسط ریاست هیات از ابتدای انتخاب وی در جایگاه مدیریت و درصد تحقق این برنامه ها ، اظهار داشت : دوازده  مورد مطرح در برنامه پیشنهادی مورد نظر بوده که تاکنون حدود ده مورد آن به طور کامل اجرا شده است  . توسعه و گسترش ورزش کاراته در گیلان از مهمترین این برنامه ها بود  که بدین منظور برآن شدیم تا استان را به مناطق هفت گانه تقسیم کنیم و مسابقات بر اساس آن مناطق و به میزبانی شهرستانها برگزار شد وپس از برگزاری مسابقات انتخابی در استان ، تیم های منتخب تشکیل گردید و تمرینات آنان به جریان افتاد و در حال حاضر به جهت بحث کرونا فعلا مسکوت مانده است .

وی با اشاره به ارتقای سخت افزاری در هیات کاراته استان گیلان گفت : به جهت بهره گیری از تجهیزات روز در داوری و دقت بیشتر ، هیات کاراته گیلان اقدام به خریداری  وسایل جانبی از قبیل تبلت برای داوران کاتا  نموده است که در مسابقات از آنها بهره گیری شود.

حسین زاده ادامه داد : هیات کاراته استان گیلان از نظر سیستم اداری بروز رسانی شده که این تغییرات قابل مشاهده توسط همه ی مراجعین به هیات است .

وی اضافه کرد : وب سایت هیات کاراته استان گیلان نیز طراحی گردیده و به زودی رونمایی خواهد شد .یک  سیستم و برنامه جامع مالی نیز برای شفافیت فعالیت های مالی هیات خریداری شده است .

وی توسعه آموزش ، تحقیقات و پژوهش را از دیگر موارد مطروحه در برنامه های تدوین شده خواند و افزود : در این راستا کلاس ارتقای داوری با حضور ریاست محترم کمیته داوران فدراسیون برگزار شد و دوره های مربی گری درجه دو و سه و کلاس بازآموزی داوری آقایان و بانوان .. از جمله موارد آموزشی صورت گرفته است .

مسوول کمیته ارزیابی و ارزشیابی هیات کاراته استان گیلان با بیان اینکه بخشنامه ی برگزاری لیگ پویای گیلان آماده شده است ، عنوان کرد : در حال حاضر با توجه به تعیین تکلیف شرایط مسابقات کاراته استان ، در دو رده سنی خردسالان و نونهالان و نوجوانان و جوانان این مسابقات در نظر گرفته شده و مهلت ثبت نام تا ۱۵ تیرماه می باشد و برگزاری این مسابقات منوط به اعلام وزارت بهداشت می باشد و هدف از برگزاری این مسابقات ، آمادگی کاراته کاها برای شرکت در مسابقات کشوری و کسب نتایج بهتر در آن مسابقات است .

DSC_2445

در ادامه ی این جلسه سعید داوودی مسوول کمیته انضباطی هیات کاراته استان گیلان نیز اظهار داشت : هدف از تشکیل کمیته انضباطی اعمال کلیه ی قوانین و آیین نامه حاکم در  کاراته است و اگر تخلفی از سوی خانواده ی کاراته استان چه در جایگاه مربی ، ورزشکار و چه داور و غیره رخ دهد با آن تخلفات برخورد خواهد شد .

وی با بیان اینکه باید در زمینه ی آسیب شناسی در هیات ها دقت لازم صورت گیرد ، عنوان کرد : اگر آسیبی در هر کدام از بخشهای هیات از سوی شما عزیزان مشاهده شد با ما در میان بگذارید تا به دنبال  شناسایی علت آن باشیم  و از بروز و ظهور آن آسیب در آینده پیشگیری شود و در صورت حل نشدن آن موارد در کمیته انضباطی هیات طرح و بررسی خواهد  شود .

وی افزود : قوانین انضباطی در هفته ی آتی به روسای هیات ها ابلاغ خواهد شد و درخواست می گردد که آنها نیز این موارد را به درستی اجرایی کنند .

مسوول کمیته انضباطی هیات کاراته استان گیلان با اشاره به لزوم انسجام و وحدت در هیات های شهرستانی ابراز داشت : هیات های کاراته شهرستانها باید انسجام و همدلی بیشتری داشته باشند و مسوولین کمیته های استانی هیات نیز در کنار مدیران هیات ها خواهند بود و آنها را در زمینه های انضباطی یاری خواهند داد .

DSC_2441

همچنین اشرف ندافی نایب رییس هیات کاراته گیلان ضمن قدردانی از تلاشهای ریاست هیات کاراته استان در جهت ارتقای این رشته گفت : فعالیت های بسیار خوبی در طی ماههای گذشته در هیات انجام شده است و امیدواریم که با اجرای برنامه های مدون پس از گذر از بحران کرونا و از سر گیری مسابقات ورزشی بتوانیم جایگاه کاراته گیلان را بیش از پیش ارتقا بخشیم .

لازم بذکر است در این جلسه برخی از روسا و نواب هیات های شهرستانی نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند .

DSC_2424

DSC_2423

DSC_2456

DSC_2455

DSC_2462

 

خبرنگار: طاهره ریحانی

برچسب ها
خبرهای مشابه
لزوم حمایت تمام قد از سپیدورود و داماش
مهدی پاشازاده، سرمربی جدید سپیدرود رشت شد
محمد مهدی انتظام به عنوان رییس هیئت سوارکاری گیلان انتخاب شد
خشونت کم‌سابقه در قلب رشت؛ جنایت در خیابان سعدی!
بهترین اسپانسر یا خریدار را برای سپیدرود رشت انتخاب می‌کنیم
انتخاب رئیس هیات ورزش های همگانی گیلان
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.