به گزارش گیلان شهر به نقل از جماران، در پی بازنشستگی آیت الله شیخ عباسعلی روحانی رییس پیشین پژوهشکده، امروز با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمد قلی زاده به ریاست پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی منصوب شد.

مراسم تودیع و معارفه رسمی روسای سابق و فعلی پژوهشکده پس از دوران قرنطینه مربوط به ویروس کرونا برگزار خواهد شد.
پژوهشکده امام‌ خمینی(س) و انقلاب‌ اسلامی، وابسته‌ به‌ موسسه‌ تنظیم‌ و نشر آثار امام‌ خمینی(س) با هدف‌ پژوهش‌ در جوانب‌ مختلف‌ حیات‌ و اندیشه‌ امام‌ و معرفی‌ دیدگاه‌های‌ ایشان‌ و انقلاب‌ اسلامی ایران‌ در مجامع‌ علمی‌ داخل‌ و خارج‌ از کشور جمهوری اسلامی ایران و همچنین‌ تربیت‌ محقق‌ در این‌ زمینه‌ از سال‌ ۱۳۷۵، آغاز به‌ کار کرده است.

گفتنی است حجت الاسلام قلی زاده ۴۴ ساله و متولد رشت دارای مدرک دکترای رشته فلسفه از  دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات تهران  و داماد مرحوم آیت الله احسانبخش است.

وی که به زبانهای عربی و انگلیسی مسلط است پیشتر در گیلان مسئول امور فرهنگی و اجتماعی دفتر نماینده فقید ولی فقیه در گیلان، عضو جمعیت نشر فرهنگ گیلان بوده است. معاون و عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب، عضو هیئت مؤسس مؤسسه آموزش عالی اخلاق و تربیت، مدیر مسئول نشریه علمی هفت اقلیم، عضو شورای سیاست گذاری مرکز دانشگاهی امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، ریاست سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامی سایر مسئولیتهای وی در خارج از استان می باشد.