وی افزود: «اگر سرپرست یارانه بگیر خانوار بخواهد مشمول دریافت این تسهیلات شود با شماره سیم کارتی که متعلق به خودش است باید کد ملی خود را به شماره ۶۳۶۹ ارسال کند. پس از اینکه اطلاعات به دست ما رسید، آنها را با اطلاعات موجود تطبق می‌دهیم و اگر متقاضی حتما در لیست یارانه بگیران باشد، تسهیلات ۱ میلیون  تومانی را دریافت می‌کند.»

سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا، تضریح کرد: «متقاضیان دریافت تسهیلات ۱ میلیون تومانی، تنها تا ۳۱ خرداد فرصت دارند که کد ملی خود را به شماره به ۶۳۶۹ ارسال کنند؛ چراکه کار وقت گیری نیست و تنها کاری که باید انجام داد، ارسال یک پیامک است.»

میرزایی در مورد تعداد اقساط و رقم آنها، گفت: «پس از پایان مهلت ارسال پیامک‌ها، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی لیست مشمولان را برای سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال می‌کند تا این سازمان با همکاری بانک‌ها پرداخت تسهیلات به حساب سرپرست خانوار را انجام دهد. در کل ۳۰ قسط ۳۵ هزار تومانی از تیرماه از یارانه‌ی این ۲۳ میلیون خانوار کسر می‌شود.»

وی افزود: «متقاضیان توجه داشته باشند که نیاز به مراجعه حضوری یا تماس تلفنی ندارند و اطلاع رسانی‌ها انجام خواهد شد. روال ثبت تقاضا توسط سرپرست خانوارهای یارانه بگیر هم بسیار راحت است.»