ناصر حاج‌محمدی ضمن‌تشریح موارد رعایت ایمنی در برابر ویروس کرونا بر لزوم سلامت مسئولان خدمت رسان، تاکید کرد.

وی گفت: برای مبارزه با ویروس کرونا بسیج و اتحاد همگانی لازم است.

شهردار رشت افزود: مدیریت بحران کرونا نیازمند آرامش درونی و صداقت با یکدیگر است.

حاج‌محمدی خطاب به شهرداران مناطق و معاونان خود گفت: بر اساس وظیفه شرعی، عرفی، اخلاقی و انسانی باید با کمک یکدیگر، به مدیریت این بحران بپردازیم و از این رو تشکیل یک تیم با تعیین جانشین، ضروری است.

شهردار کلانشهر رشت افزود: هنگامی یک‌مدیر می تواند به تصمیم درست نائل آید که در حاشیه آرامش مدیریتی قرار داشته باشدو معاونان و جانشینان نیز باید بر اساس سلسله مراتب وظایف، پاسخگو باشند.

حاج‌محمدی بر رعایت بهداشت مدیریتی در پدافند بهداشت زیستی تاکید و تصریح کرد: کرونا همراه خود ورشکستگی های اقتصادی و ذهنی فراوانی به همراه دارد از این رو حفظ آرامش مردم و آشتی انان با مسئولان واجب است.

وی شهرداری را یکی از آماده ترین و بهترین نهاد خواند و یادآور شد: برخی ها اما با نادیده گرفتن تلاش های شبانه روزی مجموعه شهرداری، سعی در تخریب مسئولان شهری دارند.

حاج‌محمدی شهرداری رشت را از لحاظ تعداد کارکنان، امکانات آتش نشانی و ایمنی، از شهرداری های دیگر استان ها و سه استان شمالی کشور قوی تر دانست و گفت: مذاکرات برای ضدعفونی کردن شهر، با خودروهای مخصوص شهرداری و با لباس متحدالشکل انجام و این مهم با دانشگاه علوم پزشکی نیز هماهنگ شده است.

وی بر لزوم اطلاع رسانی این اقدام بزرگ، به مردم تاکید و خاطر نشان کرد: این اقدامات مدیریتی علاوه بر ایجاد آرامش روانی میان مردم، موجب الگو پذیری کشورهای دیگر از این شهرداری می شود.

این مسئول با اشاره به ابلاغ دورکاری به کارکنان شهرداری رشت گفت: این مهم نه به معنای استراحت در منزل، بلکه به معنای انجام کار در منزل است.