• امروز : چهارشنبه - ۷ آبان - ۱۳۹۹
  • برابر با : 12 - ربيع أول - 1442
  • برابر با : Wednesday - 28 October - 2020
2
رئیس شورای شهر رشت

بزرگترین گلخانه شمال کشور در رشت احداث می‌شود

  • کد خبر : 18555
  • ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
بزرگترین گلخانه شمال کشور در رشت احداث می‌شود
بزرگترین گلخانه شمال کشور با قابلیت‌های مناسب در شهر رشت احداث می‌شود.

به گزارش گیلان شهر ، رئیس شورای اسلامی شهر رشت امشب در یک‌صد و بیست و دومین جلسه علنی شورای شهر رشت در ساختمان جلسات شورا با تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح اظهار کرد: این روز را به‌تمامی هم‌وطنان بالأخص همشهریان مسیحی تبریک عرض می‌کنم.

اسماعیل حاجی پور با گرامیداشت حماسه هشتم و نهم دی‌ماه افزود: مردم گیلان در هشتم دی‌ماه و یک روز زودتر از دیگر شهرها در دفاع از آرمان‌های نظام و انقلاب به خیابان‌ها آمدند و امیدوارم دولتمردان قدردان این مردم باشند.

وی به احداث بزرگ‌ترین گلخانه شمال کشور در رشت اشاره کرد و گفت: با توافقات انجام‌شده و با تعامل شهرداری و شرکت تعاونی با احداث بزرگ‌ترین گلخانه شمال کشور در  رشت پس‌ازاین گل و گیاهان موردنیاز شهر  به‌منظور کاشت در میدان‌ها و بلوارها در همین گلخانه تأمین می‌شود و حتی توان صدور گل و گیاهان موردنیاز برای دیگر شهرها نیز با این اقدام فراهم می‌شود.

تعیین تکلیف رانندگان استیجاری شهرداری رشت

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه با حکم شورای حل اختلاف بالاخره رانندگان استیجاری شهرداری رشت پس از سال‌ها انتظار تعیین تکلیف می‌شوند، تصریح کرد: برخی از این رانندگان بالغ‌بر ۱۶ سال است که در شهرداری و شورا مشغول خدمت هستند اما تاکنون وضعیت قراردادی آنان مشخص نشده بود و به لطف الهی و با پیگیری‌های انجام‌شده رانندگان استیجاری شهرداری رشت به‌زودی تعیین تکلیف می‌شوند و تحت پوشش بیمه و دیگر مزایای قانونی قرار می‌گیرند.

تقدیر از پاکبان پاکدست رشتی در صحن شورای شهر رشت

اسماعیل حاجی پور با اشاره به  تجلیل از پاکبان پاکدست شهرداری رشت که اخیراً مبلغ یک میلیارد دلار را پیداکرده بود و به صاحب آن بازگرداند، افزود: علی انصافی  پاکبان پاکدستی است که با تمام مشکلاتی که با آن مواجه است پول پیداشده را به صاحبش بازگرداند و در این راستا شورای شهر رشت قصد تجلیل از این پاکبان خدوم و زحمتکش را دارد.

اهدای یک واحد مسکن مهر به پاکبان پاکدست رشتی

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به چهره ورزشی این شهر بابت حضور در مسابقات جام جهانی فوتبال یک واحد در مسکن مهر رشت هدیه دادیم، اظهار کرد: در شرایطی که مباحث اقتصادی موجب بروز مشکلات مختلفی در جامعه شده است این پاکبان پاکدست مبلغ هنگفتی که پیداکرده بود را به صاحبش بازگرداند.

بهراد ذاکری با بیان اینکه انتظار دارم از این اقدام شایسته پاکبان رشتی به نحو شایسته تجلیل شود، افزود: پیشنهاد می‌کنم یک واحد از مسکن مهر رشت که متعلق به شهرداری است را به این پاکبان پاکدست هدیه کنیم.

وی با تأکید به انتشار آرای کمیسیون ماده پنج گفت: بسیاری از مشکلاتی که در کمیسیون ماده صد ایجاد می‌شود به دلیل بسته بودن درب‌های کمیسیون ماده پنج است و امیدوارم آرای کمیسیون‌های ماده صد و ماده پنج شفاف‌سازی و به اطلاع شهروندان رسانده شود.

ذاکری با ابراز گلایه از سرازیری کشتارگاه سفیدرود رشت به رودخانه زرجوب رشت بیان کرد: این مسئله زنگ خطر برای سلامت شهروندان است و انتظار ورود مسؤولین مربوطه  به‌منظور جلوگیری از این اقدام را دارم

فاطمه شیرزاد عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز با اشاره به اینکه بازگرداندن مبلغ هنگفتی از پول توسط پاکبان شریف رشت به صاحبانش اقدامی بسیار شایسته است، اظهار کرد: به احترام این پاکبان شریف از جا برمی‌خیزیم و امیدوارم به نحوی شایسته از وی تجلیل شود.

محمدحسن علیپور یکی دیگر از اعضای شورای شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه اقدام پاکبان پاکدست رشتی موجب افتخار است، اظهار کرد: اشک شوق به‌واسطه این عزت و مناعت طبع همکار عزیزم در چشمانم جمع شده است و از این بابت به خود می‌بالم.

به گزارش فارس اعضای شورای شهر رشت با اهدای یک واحد مسکن مهر رشت به علی انصافی پاکبان پاکدست رشتی موافقت کردند.

لایحه کمک مالی به تیم‌های فوتبال سپیدرود و داماش رشت

فرهام زاهد نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت که پس از خروج اسماعیل حاجی پور از صحن شورا ریاست جلسه امروز شورای شهر رشت را بر عهده گرفت با اشاره به لایحه کمک مالی به تیم فوتبال سپیدرود و داماش رشت به‌منظور تأمین هزینه‌ها اظهار کرد: در این لایحه پیشنهاد پرداخت مبلغ چهارصد و پنجاه میلیون تومان کمک نقدی به تیم فوتبال سپیدرود رشت و همچنین ۴۵۰ میلیون به تیم داماش مطرح‌شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با حمایت از پرداخت کمک مالی به تیم‌های فوتبال سپیدرود و داماش رشت اظهار کرد: حمایت از این تیم‌ها که موردعلاقه جوانان این شهر هستند سرمایه‌گذاری است.

احمد رمضانپور به چهره‌های مطرحی همچون مرحوم سیروس قایقران، غفور جهانی و غیره اشاره کرد و گفت: از اعضای شورای شهر رشت تقاضا دارم با توجه به اینکه تیم سپیدرود و داماش در حال حاضر با مشکلات مالی فراوانی مواجه هستند با موافقت با این لایحه با این دو تیم مردمی همراهی کنند.

گزارش شفافی از کمک‌های مالی به سپیدرود و داماش به شورا ارسال نشد

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت به‌عنوان مخالف با لایحه پرداخت کمک مالی به تیم‌های سپیدرود و داماش رشت اظهار کرد: هیچ‌گاه گزارش مشخص و شفافی از روند پرداخت کمک‌های مالی به دو تیم سپیدرود و داماش به شورا ارسال نشد.

سید امیرحسین علوی با بیان اینکه شهرداری رشت با مشکلات مالی فراوانی مواجه است، افزود: در شورا و شهرداری افرادی به نحوی در این دریافتی‌های ذینفع محسوب می‌شوند و باید بر اساس قانون این موضوع تعیین تکلیف شود.

وی با تأکید بر اینکه در برخی از مصاحبه‌ها مباحثی مطرح می‌شود که ممکن است با قانون مصوب دراین‌باره تناقض داشته باشد، گفت: تیم‌های ورزشی دیگری نیز وجود دارند که در انتظار حمایت شورا و شهرداری رشت هستند.

سید امیرحسین علوی با ابراز گلایه از اینکه حوزه ورزش شهرداری رشت را با دستور سازمان بازرسی تعطیل کرده‌اند، بیان کرد: تناقض عملکرد دراین‌باره نقض عدالت است و اگر قرار بر حمایت بود چرا تیم فوتسال بانوان شهرداری رشت را که با مبلغ بسیار اندکی قرار بود به مسابقات اعزام شود تعطیل کردند.

بهراد ذاکری عضو شورای اسلامی شهر رشت با تأکید بر اینکه متولیان تیم‌های ورزشی در رشت و گیلان باید پاسخگوی نیازهای تیم‌های ورزشی باشند، افزود: بنده طرفدار سپیدرود رشت هستم اما به این مسئله نیز باید توجه داشته باشیم که کارگران شهرداری رشت چند ماهی است حقوق خود را دریافت نکرده‌اند.

وی به حضور مدیرکل ورزش و جوانان گیلان در صحن شورای شهر رشت اشاره کرد و گفت: مریم بخشی به‌عنوان مدیرکل ورزش و جوانان گیلان و همچنین رئیس هیئت فوتبال گیلان باید بابت هزینه کرد کمک‌های مالی اهدایی توسط شورا و شهرداری رشت برای تیم‌های داماش و سپیدرود در صحن شورا حضور پیدا کنند.

با لایحه کمک مالی به تیم فوتبال سپیدرود رشت موافقت شد.

انتهای پیام /۸۴۰۰۸

لینک کوتاه : http://gilanshahr.ir/?p=18555

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.