• امروز : جمعه - ۲ آبان - ۱۳۹۹
  • برابر با : 7 - ربيع أول - 1442
  • برابر با : Friday - 23 October - 2020
2

در جلسه شورای شهر رشت مطرح شد: پروژه پارک آبی «گیل‌لند» اقتصاد شهر رشت را متحول می‌کند

  • کد خبر : 16446
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷
در جلسه شورای شهر رشت مطرح شد: پروژه پارک آبی «گیل‌لند» اقتصاد شهر رشت را متحول می‌کند
در صد و هشتمین جلسه شورای شهر رشت مطرح شد: پروژه پارک آبی گیل‌لند اقتصاد شهر رشت را متحول می‌کند و سرمایه‌گذار پروژه نیز در اسرع وقت مطالعات زیست‌محیطی جانمایی پروژه را ارائه دهد.

به گزارش گیلان شهر ، اسماعیل حاجی‌پور عصر امروز در صد و هشتمین جلسه شورای شهر رشت اظهار داشت: طی برنامه‌ای قرار شد که هر هفته تعدادی از مدیران اجرایی شهر با اعضای شورای شهر رشت جلسه‌‌ای پیرامون موضوعات مختلف شهر داشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به ضرورت اجرای پروژه پارک آبی گیل‌لند در این شهر و جذب سرمایه‌گذار آن ابراز داشت: با این میزان از بودجه شهرداری، شهر رشت آباد نمی‌شود از این رو جذب سرمایه‌گذار و فراهم کردن زمینه‌های سرمایه‌گذاری برای شهر رشت بسیار ضروری است.

وی افزود: شهرهای تبریز، اصفهان و شیراز با پرداخت عوارض مردم به شهرداری آباد نشدند بلکه در جذب سرمایه‌گذار بسیار موفق بودند بنابراین ما هم باید سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی را برای آبادانی شهر رشت جذب کنیم و در این مسیر اتحاد و همدلی اعضای شورای شهر برای پیشبرد اهداف الزامی است.

شهردار شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به شاخصه‌های پروژه پارک آبی گیل‌لند اظهار داشت: این پروژه بسیار شاخص است و دارای کاربری‌های مختلف همچون مرکز تجاری، بخش اقامتی و هتل‌ها و سوییت‌های چندین ستاره و دارای تجهیزات مدرن داخلی است.

ناصر حاج‌محمدی با بیان اینکه در ابتدا قرار بود که این پروژه در استان مازندران اجرا شود ابراز داشت: پروژه پارک آبی گیل‌لند رشت حتی از پروژه پارک آبی مشهد بزرگتر است و سرمایه‌گذار آن، نمونه مشخص این پروژه را در خارج از کشور اجرا کرده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا نیز در این جلسه اظهار داشت: امروز فراهم کردن شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در شهر رشت بسیار ضروری است و قبول داریم که اجرای” پارک آبی گیل‌لند” این شهر را متحول می‌کند اما باید نگرانی‌های موقعیت مکانی پروژه کاملاً برطرف شود.

سیدامیرحسین علوی افزود: با توجه به اینکه زمین پروژه پارک آبی، جنب سازمان آرامستان در جاده رشت-تهران در نظر گرفته شده از این رو موقعیت مکانی آرامستان و نزدیکی آن به پروژه موجب شده که نگرانی‌هایی از لحاظ موقعیت مکانی پروژه و کاربری‌های اطراف آن به وجود آید.

وی با بیان اینکه قطعاً جنس و موقعیت مکانی پروژه پارک آبی برای سرمایه‌گذار اهمیت دارد چون قرار است بخش اعظمی از منابع مالی خود را صرف این پروژه کند تصریح کرد: بنده تأکید می‌کنم که موقعیت مکانی پروژه پارک آبی باید با دقت بررسی شود.

علوی بیان کرد: پروژه‌ پارک آبی با این سطح عظیم مسلماً نیازمند مطالعات دقیق بوده که بهتر است شهرداری هزینه مطالعات را متحمل نشود و خود سرمایه‌گذار در این بخش ورود کند و البته مطالعات کامل نسبت به اجرای این پروژه نیز باید بدون وقفه انجام شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز در این جلسه اظهار داشت: قطعاً تمامی اعضای شورای شهر از حضور تیم سرمایه‌گذار در شهر رشت خرسند هستند و سرمایه‌گذاری در رابطه با اجرای پروژه پارک آبی در دوره چهارم شورا مطرح شده بود و فراخوان آن هم گذاشته شد اما به دلایلی این کار نیمه ‌تمام ماند.

فاطمه شیرزاد گفت: اجرای پروژه پارک آبی را یک اتفاق بسیار بزرگ برای شهر رشت می‌دانیم و نسبت به آن نگاه مثبتی داریم اما نگرانی‌ها از لحاظ نزدیکی آرامستان به محل پروژه پارک آبی همچنان وجود دارد و باید این نگرانی‌ها با راهکار مناسب برطرف شود.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورا نیز در این جلسه اظهار داشت: سرمایه‌گذار مسلماً انسان باهوشی است و در جهت منافع خود تصمیم به اجرای پروژه در مکانی مشخص می‌گیرد اما شهرداری رشت در جانمایی این پروژه کمی تعجیل دارد و بنده معتقدم که باید مطالعات پروژه کامل انجام شود.

بهراد ذاکری با بیان اینکه باید رزومه و سوابق کاری سرمایه‌گذار پارک آبی نیز به صورت شفاف و کامل به اعضای شورای شهر رشت ارائه شود افزود: بنده معتقدم که مجموع مطالعات زیست‌محیطی برای جانمایی پروژه مذکور باید به صورت دقیق و علمی انجام شود تا شاهد معضل جدیدی برای شهر نباشیم.

محمدحسن عاقل‌منش، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا نیز در این جلسه به زیرکی تیم سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری در شهر رشت اشاره کرد و اظهار داشت: سرمایه‌گذار با سرمایه‌گذاری در شهر رشت می‌تواند در جهت توسعه همه جانبه این شهر گام جدی بردارد.

سرپرست حوزه معاونت مالی و اقتصادی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به کاربری‌های پروژه پارک آبی گیل‌لند اظهار داشت: سالن‌های کنسرت، سینما، شهر سلامتی، شهر بازی، مجتمع تجاری با عنوان مال، شعب بانکی، تالار همایش و دیگر کاربری‌ها برای این پروژه در نظر گرفته شد.

مریم گل‌احضار با بیان اینکه اجرای پروژه پارک آبی، اقتصاد شهر رشت را متحول می‌کند خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه در شهر رشت،  ۵۰۰ نفر به طور مستقیم و هزار نفر به شکل غیرمستقیم در این مجموعه عظیم مشغول به کار می‌شوند و باعث ایجاد زمینه‌های متعدد اشتغالزایی می‌شود.

وی با بیان اینکه حجم سرمایه‌گذاری در پروژه مذکور بالای ۵۰ میلیارد تومان است تأکید کرد: این پروژه حتی در سطح کشور بسیار شاخص می‌شود و در حال حاضر  مساحت کل این مجموعه با تمام کاربری‌ها بالغ بر ۱۱۵هزار و ۳۵۰ مترمربع در نظر گرفته شد.

سرمایه‌گذار پروژه” پارک آبی گیل‌لند ” نیز در این جلسه اظهار داشت: در ابتدا قرار بود که پروژه پارک آبی را در شهر نوشهر اجرا کنیم ولی با توجه به توریستی بودن شهر رشت و هماهنگی‌هایی که با شهردار رشت داشتیم تصمیم به اجرای این پروژه در رشت گرفتیم.

ایلیایی با بیان اینکه کاربری‌های مختلفی از جمله دهکده سلامت، مجتمع تجاری، اقامتی و تفریحی برای پروژه پارک آبی در شهر رشت در نظر گرفته شد خاطرنشان کرد: تمام این کاربری‌ها در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در نظر گرفته شد و تیم خوبی برای اجرای پروژه مشخص کردیم.

به گزارش گیلان شهر ، در حال حاضر زمین مربوط برای اجرای پروژه بزرگ پارک آبی گیل‌لند در کیلومتر ۴ جاده رشت-تهران و جنب سازمان آرامستان و مرزبانی استان در نظر گرفته شده و احداث سالن‌های کنسرت، سالن‌های سینما، شهر سلامتی، شهر بازی، باشگاه، رستوران، هتل، پارکینگ‌های طبقاتی و فضاهای تجاری جزء ریزفضاها و کاربری‌های این پروژه است.

انتهای پیام/ ع

لینک کوتاه : http://gilanshahr.ir/?p=16446

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.