رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع‌دستی مجلس گفت: با تشکیل وزارتخانه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری روند ورود گردشگران خارجی به داخل کشور تسهیل می‌‌شود.

 به گزارش گیلان شهر: جبار کوچکی‌نژاد ، در واکنش به ابلاغ اخیر مجلس به دولت مبنی بر تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: با تشکیل این وزارتخانه و با ایجاد یک معاونت گردشگری در حوزه سفارتخانه‌ها روند ورود گردشگران خارجی به داخل کشور تسهیل می‌‌شود.

رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع‌دستی مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از مدت‌ها قبل در مجلس مطرح بوده است عنوان کرد: بسیاری از نمایندگان مجلس با توجه به اینکه دولت در خلال قانون برنامه ششم توسعه ملزم به کوچک‌سازی ساختار خود شده است به دنبال تحقق این امر بودند.

نماینده مردم رشت در مجلس عدم توسعه وزارتخانه‌ها توسط دولت را از موضوعات مهم و مورد تأکید مجلس در خلال تصویب برنامه ششم توسعه خواند و تصریح کرد: دولت در همین ارتباط قصد جداسازی سه وزارتخانه صمت، راه و شهرسازی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را هم داشت که مجلس به دلایلی با این کار مخالفت کرد.

کوچکی‌نژاد به استدلال و دلایل مجلس در مورد لزوم تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز اشاره کرد و ابراز داشت: با توجه به اینکه بحث گردشگری و تأثیر آن در فعل و انفعالات اقتصادی کشورمان و حتی در روابط دیپلماسی بسیار مهم است مجلس با تشکیل این وزارتخانه جدید موافقت کرد.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس ایراداتی که شورای نگهبان به طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گرفته بود را متذکر شد و بیان داشت: ایرادات یاد شده توسط مجلس بررسی و رفع شد و پس از نهایی شدن، طرح تشکیل این وزارتخانه از سوی رئیس‌مجلس به دولت ابلاغ شد.

وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه دولت در کنار وزارت آموزش و پرورش هر چه سریع‌تر وزیر مورد نظر خود برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را هم به مجلس معرفی کند خاطرنشان کرد: استفاده از افراد متخصص و توانمند که بتوانند تحول خوبی در این دو وزارتخانه‌ ایجاد کنند انتظار مجلس از دولت است.

رئیس فراکسیون گردشگری و صنایع‌دستی مجلس با بیان اینکه تشکیل این وزارتخانه تحول خوبی در کشور ایجاد می‌کند افزود: با ایجاد وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هر کدام از سفارتخانه‌ها می‌توانند معاونت گردشگری داشته باشند که این امر در توسعه ورود گردشگران خارجی به داخل کشور بسیار مؤثر است.

انتهای پیام/ن

  • منبع خبر : تسنیم