به گزارش گیلان شهر ، به نقل از مدال، این بازیگر پیشکسوت که در طول تعطیلات نوروز در بیمارستان عرفان بستری بود، ساعاتی پیش درگذشت. جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران بود. زنده یاد مشایخی در سال ۹۲ پس از هجمه ای که برخی ایرانی ها در […]

به گزارش گیلان شهر ، به نقل از مدال، این بازیگر پیشکسوت که در طول تعطیلات نوروز در بیمارستان عرفان بستری بود، ساعاتی پیش درگذشت.

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران بود.

زنده یاد مشایخی در سال ۹۲ پس از هجمه ای که برخی ایرانی ها در فضای مجازی علیه لیونل مسی به راه انداختند مصاحبه ای با محور فوتبال انجام داد که در زیر می خوانید:

جمشید مشایخی گفت: خوشحالم که به نمایندگی از مردم ایران به سراغ مسی می‌روم.

این بازیگر اظهار کرد: شامگاه گذشته، جلسه‌ای با آقای فتح‌الله‌زاده مدیرعامل باشگاه استقلال داشتیم و از من خواسته شد به نمایندگی از مردم ایران برای دلجویی از مسی به سراغ او بروم.

وی افزود: مردم ایران از موضوع پیش آمده ناراحت هستند و اشتباه و خطای عده‌ای همه را غصه‌دار کرده است. ما ملت با فرهنگی هستیم و برای تلافی این خطا باید کاری کنیم تا بدانند این افراد ایرانی اصیل نبودند.

مشایخی خاطر نشان کرد: باشگاه استقلال پیگیر این سفر است و به دنبال این هستند تا در آرژانتین و یا اسپانیا ملاقات را برقرار کنند و من به همراه آقای فتح‌الله‌زاده عازم این سفر خواهیم شد.

وی انتخابش برای این سفر را افتخاری دانست و گفت: لطفی است که دوستان به من بی‌ادعا داشتند.

این بازیگر پیشکسوت با بیان اینکه از دوران کودکی‌اش به فوتبال علاقه‌مند بوده است، اظهار کرد: عاشق فوتبال و کشتی بودم و به تماشای این مسابقات می‌رفتم و حتی همسرم هم در این دو ورزش کارشناس شده است و با هم در این خصوص بحث و تبادل نظر می‌کنیم.

وی با اشاره به دیدارش با ناصر حجازی در روزهای آخر حیاتش گفت: برایم بسیار خاطره‌انگیز بود. حضور در کنار اسطوره فوتبال که در آن شرایط سخت بسیار با روحیه و امیدوار بود.

مشایخی که هفته گذشته به صورت تلفنی در برنامه ۹۰ درباره مسی به اظهار نظر پرداخته بود، اظهار کرد:‌ به اتفاق پسر و همسرم هر هفته این برنامه را دنبال می‌کنم و از دیدن کامنت‌هایی که برای مسی گذاشته بودند و گزارشی که در برنامه هفته گذشته پخش شد، بسیار ناراحت شدم. میلیون‌ها نفر عاشق این بازیکن در مملکت‌مان هستند و نباید کار این چند نفر را به حساب همه نوشت. 

  • منبع خبر : نود