با توجه به اینکه در روزها و هفته‌های اخیر موضوعات «کارت سوخت» و «یارانه کالا» مؤکدا در صدر اخبار پربازدید رسانه‌ها و رویکرد تمامی گزارش‌ها همسو با فرهنگ‌سازی و ارائه اطلاعات بیشتر به متقاضیان بوده است، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از فعال شدن درگاه مشترک برای ارائه این قبیل خدمات خبر داد.

امیر ناظمی با بیان اینکه کد دستور #۴* به طور انحصاری برای دولت الکترونیک تعریف شده است، گفت: از این پس تمامی خدمات دولتی با همین کد دستوری خواهد بود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: برنامه سازمان ارائه خدمات دولت از یک پلت‌فرم واحد است.

سازمان فناوری اطلاعات ایران براساس تکالیف محوله موظف به ایجاد بستری برای عرضه خدمات الکترونیکی دولت به کاربران نهایی از طریق ابزارک‌های همراه بوده است.

در این راستا برنامه دولت همراه به عنوان درگاهی واحد جهت دریافت خدمات دولت در دسترس عموم کاربران قرار گرفته است؛ خدمات الکترونیکی دولت همراه توسط سازمان سرویس‌دهنده تهیه و ارائه شده و خدمات موجود در برنامه قرار است به تدریج تکمیل شوند.

برای استفاده از خدمات عمومی، کاربران احراز هویت نمی‌شوند؛ لیکن برای خدماتی که متعلق به شخص کاربر است (مانند سوابق بیمه) کاربران براساس شماره تلفن همراه (باید به نام خود کاربر باشد) و کد ملی احراز هویت می‌شوند.

وزیر ارتباطات هم در تأیید خدماتی که در دولت الکترونیکی در دسترس است، اشاره‌ای به موضوع «کارت سوخت» داشته و گفته است که «در تهیه کارت سوخت، انتخاب‌های متعدد برای دارندگان خودرو فراهم است:

۱. شیوه سنتی: حضور در مراکز پلیس+۱۰ و ارائه اصل سند و کپی، اصل کارت خودرو و کپی، اصل کارت ملی و کپی و پرداخت وجه و انتظار دریافت پستی.
۲. شیوه نوین: مراجعه به سایت دولت همراه یا کد دستوری #۴* بدون مدارک،هزینه وانتظار»

در حال حاضر با مراجعه به درگاه خدمات مذکور، امکان رفتن به بخش‌های رجیستری گوشی، کارت سوخت، تأمین اجتماعی، بسته حمایتی، استانداری‌ها، دستگاه‌ها، سازمان بهزیستی، اداره استاندارد، وزارت کار، ثبت احوال و وزارت ورزش و جوانان فراهم است.